Сердюк Надія Михайлівна

Cердюк Надія Михайлівна на проведенні майсте-класу на ВДНГ України.

Cердюк Надія Михайлівна на проведенні майсте-класу на ВДНГ України.

Надія Михайлівна Сердюк любов до прекрасного успадкувала від мами. Мама, Тетяна Максимівна, завжди заклопотана домом і вихованням трьох дітей, тонко відчувала красу навколишнього світу і вчила їх бачити прекрасне у всьому: як проти сонця світяться виноградні грона, як переливається на сонці роса, яке гарне забарвлення пір’ячка у півника… Надійка прагла все це передати фарбами і перші малюнки робила на плакатах, бо не було паперу. Доклавши небияких зусиль, мама привезла 12-річну доньку із Донбасу (м. Димитрів Красноармійського р-ну) до свого брата у Київ, щоб та навчалася в художній школі. Далі – художньо-промисловий технікум, де завдяки прекрасному педагогу Тетяні Павловні Шевченко, розкрився, розкрився своєрідний талант дівчинки. Нині у родині Надії Михайлівни малююь донька та онука Тамара, якій бабуся прищепила любов до народної творчості.
Писанкарство, ручне ткацтво змалку захопили дівчинку. Нині вона разом із бабусею навчає дітей цим ремеслам, самостійно проводить майстер-класи по створенню міні-гобеленів.
Починаючи з 1993 року Надія Михайлівна десять років викладала у школі мистецтв ім. Леонтовича. Саме ця школа стала для багатьох її учнів першою сходинкою у світ мистецтва. Її учні неодноразово ставали лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів, а згодом багато хто обрав творчі професії. Є серед них архітектори, дизайнери одягу, скульптори, живописці, вчителі. У душі педагога не згасла мрія – створити музей народного мистецтва, розвинути авторську методику викладання.
Щасливий випадок звів її з меценатом Василем Івановичем Гуленком, який відкрив галерею “Імпресія” при галереї “Імпресія”, де безкоштовно навчаються обдаровані діти з малозабезпечених родин. Ії організатори глибоко переконані в тому, що незалежно від статків батьків, діти повинні мати змогу розвинути свій талант, прилучитися до чистих джерел народної творчості. Крім того, діти в студії, якій присвоєно у 2009 році звання зразкового аматорського колективу, залюбки навчаються писанкарству і ручному ткацтву (міні-гобелен), художньому розпису тканин та випалюванню на тканині, створюють ляльки-мотанки. Педагог кожному приділяє максимум уваги, щодня відкриваючи нові дарування.

Ніка Крижанівська
Редактор журналу “Жінка”
стаття із буклета
“З бабусиної скрині” 

Натюрморт з червоними яблуками.

Натюрморт з червоними яблуками.

Світлий натюрморт.

Світлий натюрморт.

Share This:

1 коментар до “Сердюк Надія Михайлівна

  1. Сповіщення: Урочисте відкриття «Заповіт Щастя» Всеукраїнського фестивалю «Україна — країна здійснення Мрій» | Сад Любви и Радости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.