Осінь – пора зібрання врожаю. Мешканці країни “Небувалих звірів” також його збирають.
Відеоряд заходу
Це фрукти: яблука, сливи, груші, лімони, банани, апельсини, віноград, диня… (додати свої приклади). Також ягоди: кавун, полуниця, брусниця, калина, малина… (додати свої приклади). Овочі: гарбуз, капуста, морква, картопля, перець, часник, цибуля… (додати свої приклади). Якщо ці плоди красиво розкласти, наприклад, на столі, то вийде – натюрморт. Художники натюрмортом вважають композицію, у тому числі, із цих предметів.
НАТЮРМОРТ – це жанр образотворчого мистецтва.
(фр. nature morte — «мертва природа») — зображення неживих предметів в образотворчому мистецтві. Але можуть додаватися і живі форми.
Мистецтво натюрморту як жанр з’явився в Голландії на початку XVII сторіччі. Художники зображували самі звичайні речі, але показували їх красу і поетичність. Одні любили натюрморти скромні, з невеликою кількістю предметів, а інші писали на величезних полотнах багато дичини, риби, квітів (в Голландії П. Клас, В. Хеда, у Фландрії Ф. Снейдерс і ін.)
Сучасні художники із задоволенням створюють натюрморти не тільки фабами. Вони можуть бути виконані різними матеріалами: фарбами, олівцями, пастелью, буштином (додати свої приклади матеріалів).
В нашому випадку це буде рельєф із пластиліну.
Наведемо приклади натюрмортів.
Навколо зробимо ОРНАМЕНТ – по черзі буде, наприклад, яблуко і слива. В середині натюрморту – великий гарбуз, далі віноград, апельсин, банани.
Ви можете вибрати свій набір плодів для осіннього натюрморту. Головне, пам’ятайте, що навколо великого предмета заташовуються маленькі, і навпаки, – навколо маленького – велики.
">