Молюся фарбами душі

Презентації виставки робіт
художниці Віри Вертиленко
Український фонд культури імені Бориса Олійника – 14.08.2018 – 16.00

14 серпня – свято Медового Спасу – день відкриття виставки “Молюся фарбами душі” Віри Вертиленко.

Художниця Віра Вертиленко в день відкриття виставки “Молюся фарбами душі” в Українському фонді імені Бориса Олійника. 14 серпня 2018 року.

Мистецтво є тією силою, яка кожного дня рятує світ, надихає його, підіймає, робить сильним і гармонійним. А якщо воно помножено на віру Богу, то така краса НЕПЕРЕБОРНА. Віра Вертиленко є саме таким художником. Виставка її творів відкрилася 14 серпня 2018 року в свято Медового Спасу в Українському фонді культури імені Бориса Олійника.

Прес-анонс відкриття.

Ведуча Людмила Леляк, головний спеціаліст РМВКТ, представляє художницю Віру Вертиленко гостям урочистого відкриття.

ВЕДУЧА: Доброго дня, шановні друзі, Києве! Вас вітає місто Ржищів! Наша маленька Батьківщина – Ржищів, скромне і тихе містечко. Воно завжди славилося своїми чудовими краєвидами дніпровських берегів, цілющими джерелами, культурними та історичними пам’ятками, що робить Ржищів привабливим для відпочинку та туризму. Край  трипільської культури що був заселений людьми з високим рівнем культури ще 5000 тисяч років тому!

Місто росте, стає ошатним, його візитна картка сквер Трипільської культури і знаменитий Трипільський бінокль перший пам’ятник до 110-ї річниці відкриття Трипільської культури, автор Анатолій Гайдамака, лауреат Шевченківської премії, діє Ржищівський археолого-краєзнавчий музей в якому щорічно в липні проводиться обласний пленер художників України, Ржищівський музей образотворчого мистецтва імені Івана – Валентина Зодорожного – Лауреата Шевченківської премії, який народився у Ржищеві.

З 2003 року щороку в місті проводиться обласний фольклорно- етнографічний та археологічний фестиваль “Ржищівський вінок”, в рамках якого проходять науково-практичні та ознайомчі семінари, дослідження з  археології, відбуваються виставки-ярмарки творів народних майстрів і художників та огляд фольклорно-етнографічних колективів області. Завершує свято дійство, занурене в магію чарівної Купальської ночі.    

Ржищів пишається своїми талановитми людьми. Це рідна земля російської письменниці-романістки О. Ган, письменника М. Шмушкевича, класика сучасного українського поетичного слова Ліни Костенко, письменника Петра Гуріненка, видатних художників Володимира Сидорука, Олексія Горбенка. Ржищівщина завжди притягувала до себе людей талановитих, творчих. Одна з них – Віра Григорівна ВЕРТИЛЕНКО.

Вірш «Ржищів» 

Сьогодні незвичайний, знаковий день, благословенний Богом. В цей день Православна Церква відзначає відразу три значущих події духовної історії: Винесення животворящого Хреста Господнього, Перший Спас, або – Святкування Всемилостивому Спасу і Пресвятій Богородиці, та пам’ять ветхозавітних мучеників за віру Маккавеїв.

Тож не випадково, що саме в цей день ми запросили вас у чарівний світ на виставку картин створений майстром пензля талановитою і самобутньою художницею  Вірою ВЕРТИЛЕНКО «Молюся фарбами душі», що відбувається за підтримки Українського фонду культури імені Бориса Олійника, Центру духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія», Виконавчого комітету Ржищівської міської ради та Фонду Руслана Кузьменка.

Віра Григорівна  народилася у 1958 році на Ворошиловградщині.  Коли їй виповнилося 4 рочки сім’я преїхала в Ржищів. Школа, одруження, робота, народження двох синочків, будівництво власного будинку – весь час в напруженому ритмі життя. А потім – тяжка хвороба, операція і клінічна смерть де побачила видіння: світлий образ Спасителя, який  простяг  їй руку і вивів з темного тунелю. Відтоді в собі відчула дар Божий і прийняла його, як Благословення Боже, оте нереалізоване творче начало і розуміння того, що треба втілити свою творчість  фарбами та олівцем на полотні.

Ти донька, мати, господиня,
Посланник Бога, ти – майстриня.
Ти – гордість рідної землі
Малюєш фарбами душі.

Виступ художниці Віри Вертиленко на урочистому відкритті виставки “Молюся фарбами душі”. Праворуч Валерій Козловський – керівник проекту «Молюся фарбами душі».

Віра ВЕРТИЛЕНКО не фахова художниця і за пензель вона взялася вперше у п’ятдесят два роки. Нинішня її експозиція демонструє творче кредо майстрині. Значну основу її праць займає іконопис. Вона зробила низку яскравих портретних витворів ікон з якими ви сьогодні ознайомитесь, що роблять нас доступнішими до великого таїнства Всевишнього Прощення, пізнання Істини і самих себе.  Адже ікона – це більше, ніж мистецтво, бо іконописець повинен написати позамежний світ, використовуючи окремі символічні знаки. Другий напрямок Віра Григорівна представляє у жанрах живопису і графіки. Це, власне, відображення світу, що нас оточує, світу, за який і твориться молитва художниці: колоритні пейзажі рідного краю, його люди, родина, свіжий подих квітів, сповнених прагнення життя…

Протягом останніх двох років відбулись персональні виставки художниці “Коли пишу ікони, то спілкуюся з Богом” в Ржищеві у МБК, в музеї Задорожного, на Обласному фестивалі «Ржищівський вінок».

Приємно бачити, що на відкриття виставки завітали почесні гості:

 • Крістіна Іванівна Чорненька, виконуюча обов’язки міського голови м.Ржищів;
 • Руслан Олександрович Кузьменко, депутат Київської обласної ради;
 • Олександр Данилович Бакуменко, академік, голова правління Українського фонду культури імені Бориса Олійника;
 • Наталія Веселицька, директор Центру духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія»;
 • Валерій Анатолійович Козловський, керівник проекту «Молюся фарбами душі»;
 • Леонід Іванович Андрієвський, народний художник України, Лауреат Шевченківської премії, заступник голови Українського фонду культури імені Бориса Олійника;
 • Євген Петрович Гула, професор Київського Національного університету технологій і дизайну;
 • Юрій Петрович Дрюченко, голова Асоціації художників чорнобильців національної спілки художників України;
 • Рідні та друзі художниці.

Хтось творить красу словом, хтось – звуком, а хтось – кольорами. Радість, яку дають нам картини – це радість участі разом з художником в тому процесі пізнання світу, який ми називаємо мистецтвом. Для людини – художника найголовніше бути самим собою, жити тим, що твориш, любити і знати те, що відображаєш і з любов’ю нести все це до людей. Сьогодні ми глибоко вдячні Вірі Григорівні за її неоціненну працю, глибокий талант художника, щиру дбайливість за духовність, церкву, за те, що своїм вмінням,через свої картини, ікони засіває у душах людей, зокрема дітей, молоді, доброту, віру, надію, любов, мир і злагоду.

Валерій Козловський, керівник проекту «Молюся фарбами душі» вітає присутніх і запрошує до вітального слова гостей.

ВИСТУПИ гостей.

Вітальне слово депутата Київської обласної ради Руслана Кузьменка.

Леонід Андрієвський, народний художник України, Лауреат Шевченківської премії, заступник голови Українського фонду культури імені Бориса Олійника, вітає присутніх з відкриттям знакової виставки.

Вітання Євгена Гули, професора Київського Національного університету технологій і дизайну.

Художниця Віра Вертиленко і Юрій Дрюченко, голова Асоціації художників чорнобильців Національної спілки художників України.

Вітання від Наталії Веселицької.

Мій Всесвіт чарівний та рідний!
І Простір злітає назустріч.
Любов моя Небу відкрита –
У справжній свій дім повернуся.

Нехай мені вітер ласкаво
Та ніжно ворушить волосся.
Хай Небо погляне з Любов’ю!
Життя, наче Пісня, – вдалося.

Співаю Гармонію Світу –
Це Правда Буття безперечна!
Я мрію про Щастя та Світло
І хочеться жить – безкинечно!

(автор Н. Веселицька, переклад А. Андрієвська)

Виступ поетеси Валентини Козак.

Привітання від близьких художниці.

Шановні друзі, мабуть усі ви відчуваєте, що від усіх полотен мисткині віє доброю, позитивною енергетикою, якимось магнетизмом, вони притягують душу і погляд.

Віро Григорівно, розкажіть нам про себе та свою творчість.

Виступ майстрині.


Віра Григорівна,  прагне сонцем на світі жити. Друзів у неї багато через те, що вона – людина світлої душі, що притягує, як магнітик, хвилює своєю простотою, безмежною любов’ю до природи, до людей, до життя.

Люблю я всіх і хочу обігріти
Людей, яким нелегко у житті.
Люблю життя і хочу далі жити,
Щоб не схибнутись ніде в путі!

Душа людини – це субстанція, що потребує  особливого характеру. ЇЇ не наситити м’ясом, не приколисати добрим вином. Душевну спрагу може вгамувати високе слово, музика, художні шедеври. Таким цілющим нектаром для наших душ є картини Віри Григорівни.

Дякуємо вам, Віро Григорівно, за ваше мистецтво, за надану можливість зануритись в світ прекрасного.

Наша зустріч підходить до завершення. Але ця виставка буде функціонувати до 25 серпня. Тож запрошуємо усіх бажаючих до ознайомлення з творчістю художниці Віри Григорівни Вертиленко. Прошу інформувати своїх знайомих, організовувати екскурсії для дітей та молоді.
В цей день відбуваються проводи літа – селяни зустрічають осінь, а в Православна  Церквах освячують мед і квіти. Вранці ми побували в нашій Троїцькій церкві та привезли дари природи, що благословив Господь на нашій ржищівській землі. Пригощайтеся  та  об’єднаймо найщиріші побажання на подальшу творчу працю Вірі Григорівни  з побажанням не зупинятися на досягнутому, розвивати свій талант, писати натхненно, з радістю в очах і Божою іскрою, яка палає  у її серці.   І на її честь ми спільно виконаємо традиційне українське «Многая літа».

Леляк Л.П., головний спеціаліст РМВКТ,                                                                                                 автор сценарію, ведуча

Фото: Євгена Гули, Юрія Дрюченка, Наталії Веселицької

 

 

Share This:

  Помилка бази даних WordPress: [Unknown column 'shares_count' in 'field list']
  SELECT shares_count FROM wp_huge_it_share_params LIMIT 1

">