Унікальне видання – часопис «Культура і життя» №№ 2–3 2018 року «Обдаровані діти: хто вони?» представили 27 лютого 2018 року в актовій залі спеціалізованої школи I-III ступенів № 138 Шевченківського району міста Києва.
Інформація про круглий стіл і відкриття галереї в газеті “Культура іжиття” №10-2018
Круглий стіл зібрав освітян, митців, представників громадських організацій, громади, батьків, учнів, представників державних установ та ЗМІ.
Видання на тему «Обдаровані діти: хто вони?» на 32 сторінках висвітлило розвиток проекту «Міст ЄДНАННЯ»: «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій», започаткований у 2011 році. Автор концепцій проекту і спецвипуску Наталія Веселицька розкрила їхню основну ідею: «Вона у вихованні творчістю і працею та співпадає з метою гуманної педагогіки, представником якої є Василь Сухомлинський».
Подано сучасний науковий погляд на проблеми виховання та шляхи їхнього вирішення, досвід та практичні досягнення педагогів та творчість митців як приклад для юних.
У газеті читаємо про освітньо-культурну діяльність шкіл Києва: №138, 106, 25, 27, 97, 139 і школи мистецтв ім. М. Д. Леонтовича Деснянського району міста Києва, дослідження про вплив творчості, розповіді митців: Є. Гули, С. Займака, Г. Орлової, зокрема чорнобильців Ю. Дрюченка, О. Бреуса, Ж. Шанаєва та інших, бачимо їхні роботи.
Присутніх привітали Андрій Васюк, заступник генерального директора ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» подякував організаторам створення видання: «Нам приємно, що ви висвітлюєте на шпальтах нашого часопису культурно-мистецькі й освітні проекти. Ваш вклад вагомий і унікальний, це та річ, яка потребує підтримки, якої, на жаль, ми як видавництво газет і журналів, отримуємо менше від того, що варто було б мати. Це не перше наше спільне видання, і, думаю, ми, як медіа-партнери, спільно продовжимо плідну роботу».
Світлана Соколова, відповідальний редактор випуску, додала: «Випуск заповнює нішу сімейного читання газети. У газеті була сторінка дитяча, а тапер уже не перший розлогий спецвипуск. І це не вузькоспеціалізований номер, бо розкривається і психологія дітей, і секрети розвитку їх творчістю, що цікаве педагогам, батькам та дітям – нашому майбутньому, тому і у часопису, який піднімає ці теми, є майбутнє».
Слово мали герої статей і автори публікацій: Оксана Власенко, заступник директора з навчально-вихованої роботи СШ № 138; Людмила Сірікова, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої школи I-III ступенів №25 Шевченківського району міста Києва, вчитель мистецтва; український вчений у галузі психології професор Сергій Болтівець, художник, голова Асоціації членів Національної спілки художників України учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, співавтор гербу міста Києва Юрій Дрюченко, викладач образотворчого мистецтва Надія Сердюк, художник і поет Донбасу Галина Орлова, вчителі образотворчого мистецтва шкіл Шевченківського району Ірина Петюх (школа №139), керівник мистецької студії «Чарівна скриня» Любов Зубченко (школа №27) та інші.
Обговорені теми, висвітлені в газеті: «Україна ЄДИНА» (представниками Львова, Києва, Донбасу); «Роль мови у культурному житті», «Освіта – Культура – Наука – Громада – Преса – РАЗОМ!»; «Творчість: від аматорів до професіоналів!»; «Краєзнавство – основа любові до рідної землі»; «Безцінна роль культури в розвитку освіти України»; «Формування творчих компетентностей на теренах світової культури»; «Проекти «Мистецький Всесвіт дитини» та «Україна Міжнародна»: творча профорієнтація школярів» та підписано Меморандум про співпрацю.
В обговоренні брали участь: Тетяна Щербань, методист РНМЦ РУО Шевченківського району міста Києва; Тетяна Коцеба, Голова правління ГО «Федерація жінок за мир в усьому світі», засновниця журналу «Справи сімейні»; Людмила Грабовенко, заступник головного редактора газети «Справи сімейні»; Регіна Гаріфулліна, координатор проекту ГО «Федерація жінок за мир в усьому світі»; Наталія Ільїна, член вищеозначеної організації; Тетяна Скирда, головний бібліотекар відділу обслуговування користувачів Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого; Оксана Єршова, психолог Київського міського центру сім’ї «Родинний дім», Зоя Логвіненко, представник ЦБС Голосіївського району міста Києва; Наталія Романова, музичний терапевт, співачка, солістка та співзасновник моцартівського товариства «Чарівна флейта»; члени літературного журі Всеукраїнського мистецького фестивалю письменники Наталія Савіна і Олександр Різник та інші.
Присутніх музично привітали Катерина Саєнко, (балалайка) Лауреат Всеукраїнських і Міжнародних конкурcів (1-й курс КИЇВСЬКОГО ІНСТИТУТУ МУЗИКИ імені Р.М. Глієра) разом з концертмейстером КДМШ № 26 Іриною Фесік.
“Презентація видання “Культура і життя”
на сайті Шевченківського району міста Києва”
Гості схвально оцінили виступ і вокальну підтримку учнів СШ № 106, художні роботи дітей СШ №138, колекцію дитячих картин з Донбасу та інших героїв випуску, а також дерева саду Любові та Радості, які представлені в актовому залі навчального закладу, композиції зі сніговичками, собачками, білими ведмедиками, янголами від дітей, вчителів та учнів школи №138 та створену і урочисто відкриту у школі арт-галерею «Місто майстрів країни Здійснення Мрій». Галерею започатковано як арт-простір для проведення виставок, майстер-класів, творчих зустрічей учнів, їх батьків Шевченківського району міста Києва і для творчого обміну з партнерами, які увійшли в проект «Міст Єднання…».
Справжньою родзинкою в оформленні інтер’єрів актової зали і галереї стали рушники і хустки із власної колекції Людмили Грабовенко. Вони підкреслили національний колорит творчих робіт дітей і дорослих, які побачили гості круглого столу.
Головна ідея зустрічі: гармонізація суспільства засобами мистецтва завдяки Мостам Єднання через творчу співпрацю творчо активних його сил. Зустріч організували і провели Наталія Веселицька, Ірина Дживаго, Юрій Дрюченко при підтримці РУО Шевченківського району міста Києва і керівництва школи №138 (директор Оксана Адаменко).
Світлана СОКОЛОВА
">