“ОСВІТА ЯК МАЙБУТНЄ. ОСВІТА СЕБЕ, КРАЇНИ, СВІТУ”

http://innerlife.info/ua/publikatsii/psikhologiya/394-osvita-yak-maybutnye-osvita-sebe-krayiny-svitu

"ОСВІТА ЯК МАЙБУТНЄ. ОСВІТА СЕБЕ, КРАЇНИ, СВІТУ"

 „Майбутнє – це добуток волі на сенс” 18 лютого 2017 року у читальній залі бібліотеки «Деміївська» в Голосіївському районі м. Києва в межах Народного Університету «Духовна велич України» Міжнародного громадського форуму „Шляхи духовного розвитку людини і суспільства” відбувся круглий стіл на тему “Освіта як майбутнє. Освіта себе, країни, світу”. З доповідю на заході виступив Нікітін Володимир Африканович, доктор культурології, Президент Українського педагогічного клубу, засновник Проекту Foundation For Future, ініціатор Громадянської платформи „Хартія майбутнього”, Науковий керівник інституту  архітектури  і урбаністики.    

Додаткова інформація:

«Хартія Майбутнього» – це громадська платформа взаємодії ініціатив, орієнтованих на дослідження майбутнього і перезаснування країни. Презентація «Хартії Майбутнього» відбулась восени 2016 року. “Хартія Майбутнього” закликає сформулювати нову державну парадигму, написати нову конституцію, вибудувати нові державні та громадські інститути. На думку ініціаторів “Хартії Майбутнього” представницька демократія повинна бути замінена суспільним договором. Що передбачає функціонування страхової медицини, контрактної армії, поліції, яка виконує контракт на підтримання порядку, кабміну, який виконує управлінський контракт, а також вибірковість суддів громадянами. В системі договірної демократії громадяни вирішують, які функції віддадуть бюрократії і силовикам, обмежують і контролюють їх, а пріоритет над державою має людина. “Революція Гідності – це прибрати посередника між людиною і життям”, – відзначає один з ініціаторів “Хартії Майбутнього”, доктор культурології Володимир Нікітін.

Основна ідея організації – формування платформи, яка дозволить об’єднати розрізнені громадські сили, сформулювати модель нової України і домогтися її втілення в життя. “Не варто вгадувати, яким буде майбутнє, його потрібно бачити”, – сказав Володимир Нікітін. Для формулювання моделі України Майбутнього “Хартія Майбутнього” планує провести всеукраїнський мозковий штурм, в якому визначити основи державного устрою, розробити нову конституцію і змусити державу працювати на людину.

Революція Гідності не привела до принципових змін, так як зміна людей в існуючій конфігурації державного устрою не змінює нічого – ця конфігурація сильніше будь-якої особистості або групи. Вона перемелює їх, стаючи ще стійкіше і більш жадібної. “Хартія Майбутнього” закликала міняти саму конфігурацію.

Слід розрізняти освіту і підготовку, яку багато хто помилково ототожнює з освітою. Різниця полягає в тому, що метою підготовки є, власне, підготовка людини до певного виду роботи. Якісно підготовлена людина може бути прекрасним фахівцем у своїй області, але вона не здатна в цілому володіти знанням про сферу своєї діяльності. 

Суть освіти полягає в освіті себе у світі і утворення свого світу. Результат освіти – власне вчення або картина світу. Освічена людина завжди в змозі відповісти на 4 питання:
1. Яким чином заробити на життя, як вижити в соціумі?
2. Як жити у цьому світі з іншими?
3. Як жити з самим собою?
4. Як жити з богом або без бога?

Поки суспільство малорухоме, можна вибрати відповіді. Але якщо суспільство міняється, то доводиться йти туди, куди ще ніхто не ходив. Тому головне питання освіти – це самовизначення. Українська освіта не готує своїх випускників до самовизначення, крім того, існує мало не табу, заборона на рефлексію над собою.

Зараз для освіти вже мало отримати, пройти одну програму навчання. Світ досить динамічний, тому освічена людина не повинна задовольнятися наявними знаннями, а постійно знаходитися в стані дослідження себе і світу.

Саме освічені люди з цілісним баченням світу і творять майбутнє. Вони не боятися ставити питання, які ще ніхто не задавав, більше того, знаходити на них відповіді. На жаль, таких людей не більше за один відсоток в Україні. Якби їх було більше, то ми б отримали принципово інше суспільство.

Олексій СЕЄВ

Share This:

    Помилка бази даних WordPress: [Unknown column 'shares_count' in 'field list']
    SELECT shares_count FROM wp_huge_it_share_params LIMIT 1

">