Сьогодні, 26 квітня 2021 року – 35-ті роковини трагедії: День пам’яті про аварію на Чорнобильській АЕС… Чорнобильська аварія є найбільшою техногенною катастрофою за всю історію ядерної енергетики в світі.
День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Кожного року 26 квітня Україна й увесь світ згадує Чорнобильську катастрофу.
Герої нашої програми в 1986 році були в різних епостасіях: кто оператором 4-го енергоблока, хто художником, хто науковцем, хто прибирав радіо-активний мотлох… Їх сьогодні єднає творчість – художня і літературна. Завдяки їй вони доси живі та натхненно живуть і працюють, даруючі іншим свій оптимізм!
“Міст Єднання”. Юрій Дрюченко.
Прес-анонс
28 квітня – о 15.00
Мистецтво як спосіб збереження та передачі духовних скарбів
до 23 квітня – Всесвітнього дня книги і авторського права;
до 26 квітня – пам’яті подій в Чорнобилі.
Головні герої телемосту:
- Юрій Дрюченко, художник, автор логотипа міста Києва та його ключів;
голова асоціації художників-чорнобильців Національної спілки художників України,
автор портретів чорнобильців, які він малював в Чорнобилі.
голова художнього напрямку Всеукраїнського мистецького фестивалю УКРАЇНА – КРАЇНА ЗДІЙСНЕННЯ МРІЙ.
Постійний учасник відеоальманаху ТАТУСІ – ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ ЦЕНТРУ ДУХОВНОГО РОЗВИТКУ ТА ТВОРЧОЇ ІНІЦІАТИВИ ГАРМОНІЯ. - Олексій Бреус – художник, журналіст газети “Пост-Чорнобиль”; оператор 4-го блоку Чорнобильської АЕС, який намагався зупинити атомний реактор 4 енергоблоку. В той день, коли відбулася аварія, було його чергування. ОСТАННЯ КНОПКА – це його розповідь по цю подію.
Фрагмент опубліковано у Всеукраїнському часописі “Культура і Життя” №2-3-2018.
Повна публікація є на сайті САД ЛЮБОВІ ТА РАДОСТІ УКРАЇНИ – КРАЇНИ ЗДІЙСНЕННЯ МРІЙ.
Постійний учасник відеоальманаху ТАТУСІ – ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ ЦЕНТРУ ДУХОВНОГО РОЗВИТКУ ТА ТВОРЧОЇ ІНІЦІАТИВИ ГАРМОНІЯ. - Жорж Шанаєв – науковець, автор більш 120 наукових розробок.
Розробив клей, який не розчиняється у воді.
Як професійний водолаз, очолив групу водолазів, поїхав до Чорнобиля склеювати частини саркофага.
Після цієї події йому вручили орден, Державну премію СРСР і списали…
Він не здався. Став малювати, створив групу ДУХОМ НЕ ЗЛАМНІ для себе та інших чорнобильців для виставкової діяльності. Зараз він член Спілки НСХУ, лауреат премії ім. Нечуй-Левицького за книгу НАРТИАДА, легенди аланського народу. Разом з ним ми зробили МОРСЬКУ АБЕТКУ.
Є програма ЦЕНТРУ ДУХОВНОГО РОЗВИТКУ ТА ТВОРЧОЇ ІНІЦІАТИВИ ГАРМОНІЯ – відеоальманах А ВИ ЧУЛИ, ЯК ТИША КРИЧИТЬ? Її бачили школяри і студенти Києва.
Постійний учасник відеоальманаху ТАТУСІ – ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ ЦЕНТРУ ДУХОВНОГО РОЗВИТКУ ТА ТВОРЧОЇ ІНІЦІАТИВИ ГАРМОНІЯ. - Володимир Гудов – член Національної спілки журналістів України, художник. Декілька років працював вчителем образотворчого мистецтва в школі; видавничим центром “Майстер-десант” (ФОП Веселицька Н.В.) видана в 2010 році книга Володимира Гудова 731 СПЕЦБАТАЛЬОН англійською мовою у перекладі Тамари Борисівни Абраменкової.
Постійний учасник відеоальманаху ТАТУСІ – ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ ЦЕНТРУ ДУХОВНОГО РОЗВИТКУ ТА ТВОРЧОЇ ІНІЦІАТИВИ ГАРМОНІЯ. - Наталія Володіна-Панченко – художник-чорнобилець, вчить дітей мистецтву.
Плідна співпраця об’єднує її з видавничо-інформаційним центром МАЙСТЕР-ДЕСАНТ і ЦЕНТРОМ ДУХОВНОГО РОЗВИТКУ ТА ТВОРЧОЇ ІНІЦІАТИВИ ГАРМОНІЯ.
Nat Masterdesant приглашает вас на запланированную конференцию: Zoom.
Тема: Зал персональной конференции Nat Masterdesant
Подключиться к конференции Zoom
https://us04web.zoom.us/j/3097124557?pwd=ZCtPR2FjOWdiL3dnMkM5MnVwaXdVUT09
Идентификатор конференции: 309 712 4557
Код доступа: 183407

Це – Олексій Глазунов (дуже талановитий молодий художник, саме він виписав ліквідатора, включаючи портрет), його дружина Яна, Валерій Голейко і я. А ще до процесу трохи долучився мій онук Олексій ) Саме у такому складі група “Стронцій-90” працювала над цією картиною. Звичайно, різний почерк і різна стилістика учасників не може бути не помітна, хоча завершальним етапом роботи було саме зведення докупи того, що ми робили кожен про своєму. Такі особливості спільної роботи на одному полотні.
Над картиною ми працювали в 2019-2020 роках (було кілька спільних днів роботи з великими перервами між ними). Вперше вона була показана восени 2020 року в галереї “Ornament Art Space” в Києві в рамках виставки “Хто, як не Ви?”.
Роботу над картиною знімали документалісти з Голландії та з Німеччини, і це увійшло до фільмів, які вони створили.
26 квітня – день аварії на Чорнобилькій АЕС: Чорнобильський архів">