Трансформують світ

Послання на прес-анонс заходу

5-6 жовтня 2017 року в столиці Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) об’єднав всесвітньо відомих економістів, міжнародних і українських бізнесменів, представників найбільших фінансових організацій, політиків і представників влади.

Які пріоритетні галузі співпраці між Україною та ЄС? Обговорення теми «Україна-Європа. Win-Win стратегія». Виступає Хюг Мінгареллі, – Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні

Відбулася подія світового рівня, одна з наймасштабніших бізнес-подій в Україні.

Провідні економісти говорили про глобальні тренди, що трансформують світ на наших очах, – від зміни клімату до переходу країн-лідерів до протекціонізму заради захисту власних економік.

Експерти КМЕФ дали рекомендації українській владі та бізнесу як за нових умов покращити позиції на світовому ринку, зазначивши досягнення України, на які можна спиратися. Їх окреслив пост-реліз прес-служби форуму. Це п’яте місце країни у світі за темпами проникнення електромобілів, лідерство в переліку держав, пріоритетних для інвесторів у регіоні EMEA, успіхи в революції криптовалют. Ми першими: розпочали торгівлю ф’ючерсами біткойн на національній біржі, відкрили аукціон на  Blockchain і на рівні Національного банку розробили дорожню карту використання цієї технології.  

На форумі виступив прем´єр-міністр України Володимир Гройсман. «Для нашого уряду є важливим створити умови, при яких бізнес може бути більш успішним, розвиненим. Ми маємо створювати додану вартість в Україні. Нам потрібно зробити критичну масу умов, при яких інвестиції в країну будуть зростати, і як наслідок зростатиме національна економіка», – сказав прем´єр-міністр та окреслив найближчі плани. Поставлене завдання щодо відкриття глибокої і широкої приватизації. Вперше закладається в державний бюджет 2018 року фонд підтримки інновацій. За рік після минулорічного форуму створено офіс супроводження інвестицій, інституцію, яка супроводжує в повному обсязі великі інвестиційні проекти. Започаткують і мережу регіональних центрів.

Для розвитку високотехнологічних підприємств вже в нинішньому році мають бути прийняті законопроекти про приватизацію і так звані індустріальні парки (офісні містечка, де будуть розробляти передові технології).

Завдання сьогодні – змінити систему і збільшити фінансування національної освіти для того щоб отримувати якісні кваліфіковані кадри. Треба змінювати і систему управління наукою.

Гаррі Джейкобс – спікер зустрічі під назвою «“Made in Ukraine” vs “Made in the World”»

Гаррі Джейкобс, американський письменник, головний виконавчий директор Всесвітньої академії мистецтва та науки (World Academy of Art & Science) висловив своє переконання, що вкладати гроші варто, насамперед, у нові види освіти і доцільність замість того, щоб перевантажувати студентів зайвою інформацією, навчити молодь навчатися, а не як здавати тести. Інвестиція у людські ресурси, найважливіші існуючі ресурси, – насамперед.

Художники зобразили сировину, з якою працюють бізнеси. Джерелом натхнення стали фото глини, золи, зерна тощо стократ наближені під мікроскопом.

З початком реформи децентралізації регіональні лідери отримали можливості для реалізації економічного потенціалу. Чи здатні вони наперекір негативному інвестиційному іміджу країни створити своє «інвестиційне» Ельдорадо?  Це обговорювали на зустрічі з назвою «Сучасні інструменти регіонального розвитку».

Дискусія про сучасні інструменти регіонального розвитку. Виступає голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв

Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв наголосив: область, яка при окупованій території, два роки поспіль приймає більше 3,5 млн. туристів. Лише за тиждень до київського в Новій Каховці пройшов інвестиційний форум. Відвідувачі казали про його не характерну для регіонів масштабність. На ньому відомий шведський інвестор представляв туристичний комплекс в Скадовську.

Організатори впевнені, що форум стане точкою відліку для безлічі нових проектів, спрямованих на економічний розвиток, та надасть імпульсу до позитивних змін у нашій країні.

Тема зустрічі – «Трансформація компанії в період глобальних змін». Про подолання спадщини недавнього минулого розповідає Ігор Смілянський, в. о. генерального директора ПАТ «Укрпошта»

Світлана СОКОЛОВА,
фото авторки

Share This:

    Помилка бази даних WordPress: [Unknown column 'shares_count' in 'field list']
    SELECT shares_count FROM wp_huge_it_share_params LIMIT 1

">