У «Парку Київська Русь» 8 березня згадали мудрих, і сильних духом жінок давнини, привітали жінок сучасних, та пообіцяли у травні-червні подивувати мюзиклом.
До свята 8 березня «Парк Київська Русь» підготував розважальну програму. Організатори влаштували жіноче свято, бо переконані, що символічно його проводити у Парку, адже на наших теренах жінок шанували з давнини. Жінки Київської Русі були грамотними, з їхньою думкою рахувались, до їхніх порад прислухались. Княгиня Ольга мудро керувала державою протягом кількох десятиліть, впровадила багато корисних реформ, дочка Ярослава Мудрого Анна стала дружиною французького короля, а онука Ярослава, княжна Янка, відкрила першу в Києві школу для дівчаток і їздила з дипломатичною місією у Візантію.
Найбільш урочистим моментом святкування стало посвячення представниць прекрасної статі різного віку у княгині. Княжий титул змогли отримати усі бажаючі, пройшовши відповідний ритуал.
Урочисту програму розпочав яскравий вихід кінної лави з князівськими прапорами.
Закоханих і тих, хто шукає другу половинку, запросили в «Карету кохання», пообіцявши їм, що всі, хто пройде через неї, зміцнять свої почуття, або ж найближчим часом знайдуть свою долю.
Гості стали свідками виходу «Принца на білому коні» та сфотографувалися поруч з героями програми. Безперечно, таким принцем став президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко. Перед тим, як він сидячи верхи на розкішному породистому скакуні, привітав жінок, які завітали на свято, ми, перебуваючи під незабутніми враженнями від відвідання цього унікального осередку відтворення історії, розпитали про найближчі події в Парку.

Безперечно, таким принцем став президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко. Фото Наталії Веселицької.
«Ми вже десь в кінці травня – у червні робимо пілотний проект. Буде мюзикл! Поки робоча його назва: «Слово про річку Калка». Це буде вечірня програма, немов театр, ми зараз сценарій пишемо, музику, і, думаю, здивуємо людей мюзиклом на амфітеатрі Ярославовім, який теж запустимо, з кількістю посадкових місць для понад 1,5 тисячі осіб. Подивимося, наскільки наші гості хочуть дивитися мюзикли. Звичайно, в цьому є частка ризику, але, думаю, все одно знайдуться гурмани!
А найближчим часом відсвяткуємо Пасху і в кінці квітня проведемо фестиваль кінно-трюкового мистецтва «Кентаври». Кращі колективи кіннотників, тобто людей, які вміють працювати з кіньми, зберуться тут, буде діток дуже багато. І ми проводимо у них змагання, – всілякі трюки. Ці ж люди, коли виростають, і в кіно знімаються. Учасниками всіх сцен з кіньми, які ви бачите у кіно, є, власне кажучи, ці спортсмени, які у нас раз на рік, навіть два рази на рік, проводять тренування, показові виступи, дуже видовищні та вражаючі».
Відвідувачі побачили дійство «Парад княгинь». Видатні жінки нашої історії та міфології – Лада, Либідь, княгиня Ольга та Рогнеда, королева Анна Ярославна та Василиса Микулишна в обладунках – у всій красі з´явилися перед відвідувачами Древнього Києва.
Виступ кінного театру за участю дівчат показав, що жінки можуть стати не менш граційними й смілими наїзницями, аніж хлопці: https://www.youtube.com/watch?v=mKcDQA7oHro&feature=youtu.be
Гості Древнього Києва відчули себе жителями Древнього Києва, долучившись до цікавих розваг та ремесел. Катались верхи на конях або в кареті, літали на канатному спуску «Політайло» та приміряли княжі наряди. Помірялися творчими силами у поетичному та танцювальному конкурсах.
На території працювали музеї та експозиції кораблебудування, середньовічного катування та облогової техніки. Діяла Василівська церква.
На шляху до одного з музеїв ми зустріли сім´ю Гельон у костюмах стародавніх персонажів. Відвідувачі Парку розповіли: «Ми приїхали з Білорусі. Любимо приїжджати на Україну та відвідувати різні заходи. Дуже сподобалося, що тут під. відкритим небом свято проходить. Ми вже на кониках покаталися, будемо зараз з лука стріляти. Одяглися в національний одяг різних народів, – хана Батия, дружини хана, княгині, яка разом з дівчинкою представляє жителів Київської Русі.
У Білорусі, наскільки мені відомо, такої масштабної будови дерев’яної немає. Ця споруда зроблена, як нам сказали, без єдиного цвяха, занесена в книгу рекордів України (йдеться про фіксацію в реєстрі рекорду України під назвою «Найдовша реконструйована дерев’яна оборонна стіна», – Авт.). Тому це дуже цікаво, пізнавально. Підемо музеї відвідувати , штурмом братимемо. Якщо не відкриті, то будемо просити відкрити. І, звісно, розповідатимемо про таке чудесне місце на батьківщині».
Древній Київ у «Парку Київська Русь» розташований в 45 хвилинах їзди від Києва сучасного – у селі Копачів, Обухівський район, Київська область. Курсують Маршрутки з Києва від метро «Видубичі». Завітайте!
Світлана СОКОЛОВА
Фото Наталії ВЕСЕЛИЦЬКОЇ та авторки
Фотогалерея
- Весняний хоровод на снігу. Фото Світлани Соколової.
- Уважні глядачі дивляться посвячення дівчат в княжни. Фото Світлани Соколової.
- Гості із Бєлорусії поряд з князем і княжною. Фото Світлани Соколової.
- Святкова радість. Фото Світлани Соколової.
- Посвята в княжни Наталії Веселицької.
- Оголошення указу князя. Фото Наталії Веселицької.
- Вихід кінної лави з князівськими прапорами. Фото Наталії Веселицької.
- Безперечно, таким принцем став президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко. Фото Наталії Веселицької.
- Родина із Бєлорусії.
- «Парад княгинь». Фото Наталії Веселицької.
- Гостиний зайчик з “Політайло”. Фото Наталії Веселицької.
- Василівська церква. Фото Наталії Веселицької.