Україна – козацька держава.

Анотація до програми 

«Україна – козацька держава»

Покрова.

Покрова.

Бібліотека для дітей ім. Наталі Забіли
Свято Покрови Пресвятої Богородиці

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. „Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем”. В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови. Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні. Свято Покрови посідає почесне місце серед пошанованих свят на Україні.

Для козаків свято Покрови було найбільшим і найзначущим святом. В цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови.

Відомий дослідник звичаїв українського народу Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці.

Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.

В незалежній Україні 14 жовтня щорічно проходять урочистості до дня козацтва. Україна – козацька держава. Саме козаки, це відомо, з давніх часів захищали кордони України. Нащадки козаків – сучасні козаки також дбають про Україну, щоб вона була великою та незалежною. Козаки – вільні духом люди. Це є головною відзнакою справжнього козака.

Ростуть нові діти-українці, нова козацька гвардія. І дорослі, які сильні козацьким духом, ретельно дбають про те, щоб малюки виростали вільними, у вільній та могутній країні.

Зустрічі відбудуться:

1. 14 жовтня 2014 року у бібліотеці ім. В. Дубініна (Шевченківський район).

2. 15, 16, 23 жовтня 2014 року у бібліотеці ім. Наталі Забіли (Голосіївський район).

Портрет гетьмана Петра Коношевича-Сагайдачного.

Портрет гетьмана Петра Коношевича-Сагайдачного.

Малиновий стяг шовковий - Сяє наче сонце. Чисте, сине наше небо – Мир в рідній сторонці.

Малиновий стяг шовковий –
Сяє наче сонце.
Чисте, сине наше небо –
Мир в рідній сторонці.

 

Козак-мамай.

Козак-мамай.

Козак-лірник.

Козак-лірник.

Share This:

    Помилка бази даних WordPress: [Unknown column 'shares_count' in 'field list']
    SELECT shares_count FROM wp_huge_it_share_params LIMIT 1

">