“В найдовшу ніч і в найкоротший день. Хранімо Світло в наших душах!..”

Традиційний творчий вечір Тетяни Майданович

«В найдовшу ніч і в найкоротший день.
Хранімо Світло в наших душах».

22 грудня 2021 року в Національній спілці письменників України відбувся творчий вечір Тетяни Майданович –  «В найдовшу ніч і в найкоротший день. Хранімо Світло в наших душах!..». Він запам’ятався його учасникам душевною теплотою, відчуттям радості та натхнення, а  проходив під егідою Київської організації НСПУ, від імені якої вступне слово промовила голова Київської організації Марія Морозенко, та видавництва «Дніпро», видання якого за участю Т. В. Майданович представила Лідія Вакуленко, менеджер творчих проєктів.

Тетяна Майданович, охоронниця українського Слова, цього разу презентувала особливі грані своєї праці: редаговані, упорядковані, спільні видання, актуальні переклади сучасних авторів з російської українською мовою,  передмови, післямови. Серед них такі видання: Юрія Кобзаренка «Хроніки сонячних струн: 2014-2020» (пісні і поезії), Романа Набєгова «Я за Україну» (2021), Маргарити Веселинки «Сім Я» (казки); Маргарити Мітлаш «На сільраді – серп і молот…» (повість, 2021); Марії Рись «Сім чудес промислу Божого…»; Наталії Веселицької «Родовід Ластиків» (2020); Олександра Турчинова «Казка про Добромола» (2020); Людмили Коваленко «Я люблю», Петра Скиби «Охоронниця Слова – покликання Тетяни Майданович», Романа Барановського «Проснутися в дитинстві» (2021) та інші. Ці видання побачили світ саме при активній участі Тетяни Майданович.

Марія Морозенко, голова КО НСПУ,  підкреслила багатогранність літературної творчості Тетяни Майданович, її особливу високопрофесійну та організаторську участь у літературному процесі як упорядника, редактора, перекладача, автора передмов і післямов. Вкінці пані Марія зупинилась на збірці поезій Романа Барановського «Проснутися в дитинстві», щойно надрукованій у видавництві «Дніпро», адже важливо, що ця книга адресована підростаючому поколінню, вихованню дітей на традиційній для українського народу основі євангельських істин.  Вона  також передала особливі нагороди від КО НСПУ– пам’ятні грамотами дітям, які брали участь у презентації окремих книг.

 

Чудово виступив вокальний гурт «Метелики-веселики» (школа № 199) БДТ Шевченківського району міста Києва, керівник заслужений діяч естрадного мистецтва України Ольга Янушкевич, виконавши ряд пісень та декламуючи вірші з багатьох  видань, виходу у світ яких сприяла Тетяна Майданович. А збірник «Пісенні узори» Людмили Левченко (Бутуханової)  озвучили учні КДМШ-38, викладач Палюшкевич Олександр,  концертмейстер Арендаревська Олена.  Юні художники та читці із недільної школи при храмі святителя Михаїла, першого митрополита Київського, представили у віршах і піснях чудово ілюстровану книгу Романа Барановського «Проснутися в дитинстві». Саме її автор вручав як подарунок до Різдва та Нового року для дітей, співаків і декламаторів,, та численних гостей цього вечора.

А серед них була Лариса Недін, заслужена артистка Україна, знана письменниця, що перш за все подякувала представникам ДМШ 38 –  виконавцям пісні «Різдво», слова якої вона створила, та схвально відгукнулася про інші книги, презентовані разом із «Пісенними узорами», де надруковано її твори., Своїми роздумами про значимість, про достоїнства різних видань поділилася  Тетяна Домашенко, відома громадська діячка і поетеса, лауреатка премії імені Василя Симоненка, а також редакторка-енциклопедист Тетяна Березюк, письменниці Валентина Козак та Алла Топчій, вчителька-методист Людмила Хитровська та директриса школи 129 міста Києва Ірина Гудзь. Своєрідним підсумком до роздумів всіх виступаючих і самої ведучої  – Тетяни Майданович пролунав виступ Людмили Маслової, викладача кафедри теорії та історі,ї права, конституційного права Академії державної пенітенціарної служби, в громадській діяльності – сестри милосердя благодійного товариства «Сестринство на честь преподобномучениці Єлизавети та інокині Варвари при храмі святителя Михаїла, першого митрополита Київського», що свої наукові дослідження зосередила у сфері духовної безпеки України. Високо поцінувавши виховний духовний потенціал збірника Романа Барановського «Проснутися в дитинстві», Людмила Маслова вказала на патріотично-гуманістичну та естетичну вагомість видань видавництва «Дніпро», найстарішого видавництва сучасної України, у появі яких на світ брала активну участь Тетяна Майданович. Ці книги безперечно укріплюють духовну безпеку Незалежної України.

Наприкінці отець Роман Барановський влаштував гостям сюрприз – заграв на кобзі та заспівав. Це було чудово! Він гідно підтвердив звання лауреата перших премій в жанрі авторської пісні Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» (1991) та Міжнародного фестивалю «Доля» (1992). Майстерно і проникливо виконував авторські пісні духовного змісту на теми сучасного життя українського народу. Такі ж близькі до сучасного буття українців, дивовижно переплітаючись із тисячолітнім досвідом християнства в Україні і світі, його поезії для дітей, яким так само захоплено аплодували гості Будинку письменників в той найкоротший день року, після найдовшої ночі збагативши новим світлом свої душі.

 

Таїнство творчості відбулося! Дякуємо за подаровані радість і натхнення!

Наталія Веселицька
автор проєкту «Сад Любові та Радості України –
країни Здійснення Мрій»,
педагог-організатор ЗЗСО №138,
керівник мистецької студії «Краплинки»
Шевченківського району міста Києва,
членкіня Національної спілки журналістів України

Фото, відео і колажі автора

 

Share This:

    Помилка бази даних WordPress: [Unknown column 'shares_count' in 'field list']
    SELECT shares_count FROM wp_huge_it_share_params LIMIT 1

">