Відбулася підсумкова подія Всеукраїнського фестивалю “Україна – країна здійснення Мрій” – виставка в КМДА (на другому поверсі в фойє) та урочисте відкриття «Світла Доля України. Заповіт Щастя» до Міжнароднього дня захисту дітей в рамках проекту “Симфонія здоров’я” Центру духовного розвитку та творчої ініціативи “Гармонія”, видавничо-інформаційного центру “Майстер-десант”.
Виставка тривала з 1 до 17 червня 2016 року.
Від п’яти до дев’яноста. Світлана Соколова. CultUA.media 06.06.2016.06.2016
А зараз про подію докладніше.
Сценарій
урочистого відкриття
«Світла Доля України. Заповіт Щастя»

На першому плані – головна картина Всеукраїнського фестивалю “Україна – країна здійснення Мрій” (автор картини та ідеї фестивалю Наталія Веселицька). На другому – музичне, художнє, літературне дерева (автори Наталія Веселицька, Ірина Дживаго). Фойє другого поверха КМДА.
Відеоряд 01. Заставка «Світла Доля України. Заповіт Щастя» + мінусовка «Сад Любові та Радості» Світлани Потери.

Зліва направо: автор проекту “Симфонія здоров’я” Наталія Веселицька і координатор проекту Ірина Дживаго відкривають відеоальманах “Світла Доля України. Заповіт Щастя”.
Ведуча 01. Шановні друзі! Вітаємо вас з відкриттям виставки «Україна – країна здійснення Мрій» на урочистому заході «Світла Доля України. Заповіт Щастя» до Всесвітнього дня захисту дітей!
Ведуча 02.
Повернувсь на Україну
Чистим світлим духом.
Закінчилися країни
Несусвітні муки.
Ведуча 01.
Воля вольная доспіла
В серці сестри й брата.
І нема на Батьківщині
Ганьби і розбрата.
Ведуча 02.
Соловейко на світанку
Дзвінко так співає.
Життя радісне, щасливе
В пісні прославляє.
Ведуча 01.
Сім’я вільная панує
У рідному Домі.
Козаченьки молодії
Стережуть кардони.
Ведуча 02.
Народились діти нові
У сем’ї щасливій.
Достигають урожаї
На зеленій ниві.
Ведуча 01.
Води чистії несуться
У морях і ріках.
В нашій сонячній країні
Мир тепер навіки! (Н.Веселицька, І. Дживаго)
Ведуча 02. Запрошуємо до виступу представника Київради керуючого справами Хацевича Ігора Мирославовича, і дякуємо керівництву міста Києва за надану можливість. Виступ представника від Київради.Вручення подарунка і подяки представнику від Київради.

Привітання з відкриттям виставки “Україна – країна здійснення Мрій” представника Київради, керуючого справами Хацевича Ігоря Мирославовича.

Вручення фірмових листівок «Україна – країна здійснення Мрій» представнику Київради, керуючому справами Хацевичу Ігору Мирославовичу.

Вручення пластилінової картини “Сонце-дерево Києва” – символу процвітання України і її столиці – Києва представнику Київради, керуючому справами Хацевичу Ігору Мирославовичу. На картині зображено зелене сонце творчості, дерево Любові та Радості, два птахи Щастя, золотий тигр на подіумі, який символізує сильну та справедливу владу.
Ведуча 02. Зараз ви побачите унікальні кадри – подорож на верхів’я гори Доль до храму святого Миколая Святогорської Лаври, її пасхальний дзвін. Це 2013 рік, мир, Донеччина. Хто знав, що буде через рік?!.
Відеоролік 02. «Святогорська Лавра».
Відеоряд 03. Заставка «Плакат фестивалю «Україна – країна здійснення Мрій».
Ведуча 02. Щойно в Національному музеї літератури України в рамках проекту «Симфонія здоров’я» Центру духовного розвитку та творчої ініціативи «ГАРМОНІЯ» і видавничо-інформаційного центру «Майстер-десант» відбувся фестиваль «Україна – країна здійснення Мрій» від 0 до 150 років, який тривав у Національному музеї літератури України з 28 квітня до 25 травня.
Відеоряд 04. Заставка «Україна – країна здійснення Мрій + ПАРТНЕРИ».
Ведуча 01. В фойє перед колонною залою на виставці представлено 17 дерев та 4 сонця Свободи і Незалежності України, ангели земні, ангели небесні, птахи Щастя, звірі саду Любові та Радості, ляльки, виготовлені в національних українських традиціях. Дерева з пасхальними яйцями, квітками роду, краплинками океану Мрії створено дітьми спеціалізована школа №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу (1-6 клас, 11 клас, керівники – педагог-організатор Наталія Вікторівна Веселицька та вчитель музики Дживаго Ірина Леонідівна), загально-освітньої школи № 27 (кружок декоративно-прикладного мистецтва школи, керівник Зубченко Любов Анатоліївна), дітьми із дитячої студії «Колорит» (керівник – художник-лялькарка Сердюк Надія Михайлівна). Проект «Трипільський пульсар» художника-графіка Наталії Смаги, члена художнього журі чудово і суттєво доповнив експозицію. Птахи та звірі саду Любові та Радості, виконані Наталією Веселицькою та Іриною Дживаго надають саду наповненість життям. Вхід до виставки починається з двох робіт: «Подорож на верхів’я гори Доль» Юрія Дрюченка, голови художнього журі фестивалю і головної картини фестивалю «Україна – країна здійснення Мрій» Наталії Веселицької, автора проекту.
Ведуча 01. Сьогодні у нас в гостях родини з Луганщини. Для вас виступають учасники художнього, літературного та музичного жанрів Всеукраїнського мистецького фестивалю «Україна – країна здійснення Мрій».
Ведуча 02. Дякуємо всім партнерам за сприяння розвитку проекту «Симфонія здоров’я», які взяли участь у підготовці та проведенні мистецького фестивалю «Україна – країна здійснення Мрій» і створенні виставки «Сад Любові та Радості. Дерева Незалежності України», а також підсумкового свята «Світла Доля України. Заповіт Щастя». (Вручення подяк та подарунків учасникам заходу, їх виступів, в тому числі творчих).
Партнери фестивалю:
1. Національний музей літератури. Генеральний директор – Сорока Галина Олексіївна.
Завдяки сприянню керівництву музею літератури проведення фестивалю «Україна – країна здійснення Мрій» стало можливим. Дякуємо! Музею було вручено Подяку за спряння, пасхальне яйце.

Заступник ген. директора з науково-освітньої роботи Сеннікова Раїса Павлівна отримує велику подяку від організаторів Всеукраїнського фестивалю “Україна – країна здійснення Мрій”. 11-05-2016. Урочисте відкриття фестивалю. Праворуч – Давидова Юлія Сергіївна – завуч з виховної роботи спеціалізованої школи I-III ступенів №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу Шевченківського р-ну.

Вручення пасхального яйця і фірмової листівки фестивалю представнику Національного музею літератури Оксані Дмитрівні в Національному музеї літератури України. 21-05.2016.
2. Спеціалізована школа I-III ступенів № 138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу Шевченківського району м. Києва. Директор Адаменко Оксана Володимирівна. Заместитель директора з навчально-виховної роботи – Перевозникова Наталія Іванівна.

Зліва направо: художник-графік Наталія Смага, автор проекту “Симфонія здоров’я”: “Україна – країна здійснення Мрій” – Наталія Веселицька, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої школи I-III ступенів №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу Шевченківського р-ну – Наталія Іванівна Перевозникова, лялькарка Варвара Прокопівна Мацелла, директор школи I-III ступенів №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу Шевченківського р-ну Оксана Володимирівна Адаменко.

Спеціалізована школа I-III ступенів № 138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу Шевченківського району м. Києва. Директор Адаменко Оксана Володимирівна. Заступник директора з навчально-виховної роботи – Перевозникова Наталія Іванівна з лялькаркою Варварою Прокопіївною Мацеллою.

Спеціалізована школа I-III ступенів № 138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу Шевченківського району м. Києва. Директор Адаменко Оксана Володимирівна. Заступник директора з навчально-виховної роботи – Перевозникова Наталія Іванівна біля “Дерева Любові та Радості” дітей своєї школи та з картиною “Україна – країна здійснення Мрій”Наталії Веселицької.
Завдяки сприянню керівництву школи стало можливим народження дерев та сонць Незалежності України та реальне впровадження проекту «Симфонія здоров’я». Діти та батьки школи № 138 за підтримкою класних керівників створили 11 дерев Незалежності із 17 та 4 сонця, які було представлено на Всеукраїнському фестивалі «Україна – країна здійснененя Мрій» та в фойе на 2-му поверсі КМДА та будуть експонуваться в приміщенні Центральної дитячої бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка (пр-т Перемоги, 25).
Дякуємо за розуміння і підтримку! Керівництву було вручено Подяки за спряння, пластилінові картини авторської роботи Наталії Веселицької.
3. Київський міський центр сім’ї «Родинний дім». Директор Козлова Галина Михайлівна.
Завдяки сприянню та багаторічній підтримці Галини Михайлівни, сумісним заходам протягом 8 років плідно розвивався проект «Симфонія здоров’я». Щиро дякуємо! Вручення подяки, дипломів, листівок і пасхального яйця.

Вручення подяки Козловій Галині Михайлівні, директору Київського міського центру сім’ї «Родинний дім».
4. Асоціація членів Національної спілки художників України учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Голова – Дрюченко Юрій Петрович, голова художнього журі фестивалю.

голова художнього журі Юрій Дрюченко на виставці “Україна – країна здійснення Мрій” в КМДА. 01.06.2016. Міжнародний день захисту дітей.
Виступ Юрія Петровича Дрюченка.
Вручення подяки, листівок і пасхального яйця.
Без підтримки Юрія Петровича Дрюченка та художників-чорнобильців Жоржа Івановича Шанаєва, Миколи Миколайовича Шелеста і Наталії Володіної-Панченко не можливо уявити собі розвиток проекту.
5. Загально-освітня школа №27. Директор Іванова Олена Іванівна. Студія декоративно-прикладного мистецтва. Керівник – бібліотекар Зубченко Любов Анатоліївна.

Любов Анатоліївна Зубченко, ЗОШ №27, бібліотекар та керівник гуртка “Декоративно-прикладного мистецтва”. “Дерево Любові та Радості” на виставці.
Наші нові друзі. Вони радісно підтримали проект. Створено дерево з пасхальними яйцями і сонце Любові та Радості ЗОШ № 27. Діти з викладачами побували на авторському відеоальманахі «Два життя – два відчуття» Олександра Різника і Наталії Савіної. Дякуємо! Ми дуже раді вам!
Виступ Любов Анатоліївна Зубченко.
Вручення подяки, листівок.

Любов Анатоліївна Зубченко, ЗОШ №27, бібліотекар та керівник гуртка «Декоративно-прикладного мистецтва». «Дерево Любові та Радості» на виставці отримала подяку і фірмові листівки.
6. Всеукраїнська спілка інвалідів «Духом незламні». Голова – Шанаєв Жорж Іванович.
Творча співпраця з Шанаєвим Жоржем Івановичем триває багато років. Він автор другого варіанту малюнків до книги «Пригоди малюка Ластика та його друзів…», «Капітанської абетки», головний герой чорнобильської програми «Безумовна любов до життя» та один із героїв відеоальманаху «Татусі – захисники Вітчизни», член художнього журі фестивалю.
Виступ Жоржа Івановича Шанаєва.
Вручення подяки, листівок, журналу «Справи Сімейні» і пасхального яйця.
7. Кафедра екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету. Завідувачка кафедрою Хрутьба Вікторія Олександрівна. Наші нові партнери. Вони активно включилися в проект. Студенти університету кафедри екології та безпеки життєдіяльності – постійні глядачі наших відеоальманахів, програм фестивалю.
Катерина Доброніченко – студентка університету – вже двічі брала участь в наших заходах. Маємо надію, що інші студенти творчо приєднаються до цього проекту в наступному році. Вона – наймолодша учасниця літературного напрямку фестивалю (кафедра екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету).
Від Катерини електронною поштою до нас надійшов лист: «Мене звать Катерина Доброніченко. Мені 21рік. Студентка 4курсу Національного транспортного університету, еколог. Пишу вірші вже 9-ий рік. Висилаю Вам підбірку найкращих віршів «Спів душі, незнаної вітрам». Ми запросили її виступити в нашому заході.
Виступ Катерини Доброніченко.
Вручення подяки, листівок і пасхального яйця.
Така цікава доля на землі.
Не передбачити, не розгадати…
Здається, що шляхи її прості,
Лиш птаху щастя треба почекати…
Вона тихенько завіта у дім.
Під тріск вогню, зоставшись на ялині.
Зупинить мерехтливий часу плин
У візерунках, вкривши вікна сині.
І засміються блискітки в очах,
Заграє затишок в душі й довкола,
І радість світочем в старих свічках,
Які запалює краса зимова.
********************************
На Вкраїну поверта лелека,
І у дім Ваш радість завіта.
Тож нехай турботи всі далекі
Не зачеплять білого крила.
Дзвін малечі під блакиттю неба
У квітучу весну гомонить
Це єдине, що для серця треба –
В оченятах усмішка бринить.
На полях у білій вишиванці
Бігає усміхнене дитя.
І матуся встала рано в ранці,
Щоб відкрити донечці життя.
Тож нехай в вишневому садочку,
Сонцем обігрітая, душа,
Мов блакитний той гірський струмочок,
На Вкраїні проживе життя!
8. Ліцей університету «Крок». Директор ліцею Сумбаєва Людмила Петрівна. Наші нові партнери, які дієво включилися у співпрацю. Вони побували на творчому вечорі письменника Василя Дробота та на підсумковому заході «Світла Доля України. Заповіт Щастя». Маємо надію на подальшу плідну співпрацю.

Директор ліцею університету «Крок» Людмила Петрівна Сумбаєва нагороджується подякою фестивалю, фірмовою листівкою та сувеніром “Пасхальне яйце”.
9. Міжнародна Академія культури безпеки, екології та здоров’я. Президент Горяна Лариса Григорівна.
Зроблено разом вже багато сумісних цікавих проектів і чекають нові. Президент Академії проводить змісовні, цікаві науково-практичні семінари, завдяки яким виникає творча співпраця. Вони посилюють процесуальну сторону спілкування з молоддю, формують духовну складову здоров’я. Друковані праці Горяної Лариси Григорівни корисні для соціальних працівників, вчителів і дітей та їх батьків. Діяльність МАКБЕЗ допомагає встановлювати і підтримувати міцьні зв’язки зі школами України.

Міжнародна Академія культури безпеки, екології та здоров’я. Президент Горяна Лариса Григорівна. Вручення подяки і фірмових листівок.
10. Бібліотека № 135 Шевченківського району міста Києва. Завідуюча Ірина Петрівна Бочкалова.
Триває виставка «Сад Любові та Радості» у приміщенні бібліотеки (вул. Салютна, 19). Відбулося два майстер-класа «Пасхальне яйце», ліплення із пластиліну.

Зліва направо: письменник Василь Леонідович Дробот, Ірина Петрівна Бочкалова, директор бібліотеки №135 Шевченківського р-ну, Володимир Гудименко, звукорежисер палацу культури “Україна”.
11. Міська спеціалізована молодіжна бібліотека «Молода Гвардія». Директор Конашко Галина Борисівна.
Провели у бібліотеці виставку «Сад Любові та Радості», майстер-клас «Квітка РОДУ». Це сторінки нашої співпраці в 2016 році.
Майстер-клас з малювання пластиліном «Квітка роду» лютий, 2016 р. Об’ява про захід.
Майстер-клас з малювання пластиліном «Квітка роду» березень, 2016 р. Репортаж про захід.

Міська спеціалізована молодіжна бібліотека «Молода Гвардія». Виступ директора Конашко Галини Борисівни.
12. Проект «Симфонія здоров’я» почався з плідної співпраці з родиною Шимків – Олександром і Любов’ю – в 2010 році. За заснування проекту автору проекту Наталії Веселицької вручена 12-променева зірка «КРЕДО». Результат співпраці – книга «Старі, товсті, болящі – за мною, руш ходьбою!». Олександр Шимко заснував «Федерацію спортивної ходьби». Веде велику оздоровчу роботу серед людей похилого віку – вчить ходити їх оздоровчої спортивною ходьбою.

Родина Шимків – Олександр та Любов. Федерація спортивної ходьби. Учні коледжу економіки, права та інформаційних технологій університету “КРОК”.
13. Велика подяка ЦБС Голосіївського району м. Києва, особисто директору Галині Петрівні Станіславчук та головному бібліотекарю з питань масової роботи та зв’язків з громадскістю Логвиненко Зої Антонівні. Головна подія співпраці – Всеукраїнський феодосійський фестиваль української книги «Феодосія-2011», «Феодосія-2013», на якому книга Наталії Веселицької «Пригоди малюка Ластика та його друзів…» стала лауреатом в номінації «Дитяча книга». А також проведено на різних площадках разом багато заходів: відеоальманахів, виставок, майстер-класів в рамках проекту «Симфонія здоров’я», у тому числі Міжнародний фестиваль-конкурс «Моя країна Небувалих звірів: Сад Любові та Радості», Всеукраїнський фестиваль «Україна – країна здійснення Мрій». Плідна творча співпраця проводилась і запланована з бібліотеками: ім. Наталії Забіли для дітей – завідувач Задонцева Інна Сергіївна та ім. М. Стельмаха – Дрозденко Надія Гордіївна – виставки, майстер-класи в рамках проекту «Симфонія здоров’я». З ЦБС Голосіївського району ми співпрацю ємо з 2008 року.

Велика подяка ЦБС Голосіївського району м. Києва, особисто директору Галині Петрівні Станіславчук та головному бібліотекарю з питань масової роботи та зв’язків з громадскістю Логвиненко Зої Антонівні.
14. Художній напрямок фестивалю.
1) Юрій Петрович Дрюченко – голова художнього напрямку.

Голова художнього журі фестивалю Юрій Дрюченко на виставці «Україна – країна здійснення Мрій» в КМДА. 01.06.2016. Міжнародний день захисту дітей.
2) Наталія Костянтинівна Смага, художник-графік, автор проекту «Трипільський Пульсар», член журі художнього напрямку.

Наталія Костянтинівна Смага, художник-графік, автор проекту «Трипільський Пульсар», член журі художнього напрямку.

Наталія Костянтинівна Смага, художник-графік, автор проекту «Трипільський Пульсар», член журі художнього напрямку біля картин свого проекту. Вона тримає картину “Україна – країна здійснення Мрій” (автор Наталія Веселицька).

Зліва направо: художник-графік Наталія Костянтинівна Смага, координатор проекту “Симфонія здоров’я” Ірина Леонідівна Дживаго, головний бібліотекар з питань масової роботи та зв’язків з громадскістю ЦБС Голосіївського району Логвіненко Зоя Антонівна (наші партнери з 2008 року).
3) Надія Михайлівна Сердюк, художник-викладач, дитяча студія «Колорит», художнього напрямку.

Надія Михайлівна Сердюк, художник-викладач, керівник дитячої студії «Колорит», член журі художнього напрямку, зі своїми ляльками.

Надія Михайлівна Сердюк, художник-викладач, дитяча студія «Колорит», член журі художнього напрямку фестивалю біля “Дерева Любові та Радості” з ляльками студії “Колорит”.
4) Наталія Володіна-Панченко, художник-викладач, школа мистецтв № 2.15.
15. Музичний напрямок фестивалю:
1) Василієва Еріка Борисівна, лауреат Міжнародних конкурсів, викладач Нац. Музичної академії ім. П.І. Чайковського, голова музичного напрямку фестивалю.
Ведуча 02. Музика-музика-музика! Вона здатна створювати дива. Грають лауреати Міжнародних конкурсів Максим Білаш, флейта, соліст Національного оперного театру та Еріка Васильєва, викладач консерваторії ім. Чайковського, Голова музичного напрямку фестивалю.
1. Глюк. Мелодія із опери «Орфей» (4 хв.).
2. Бах. «Гумор» (2 хв.).
3. Шуберт «Аве Марія» (3 хв.).
4. Моцарт «Турецьке рондо» (3 хв.).
5. Дженін «Венеціанський карнавал» (7 хв.).
Всього: 19 хв.
Грає Білаш Максим, флейта, соліст Національного оперного театру
та Еріка Васил’єва, викладач консерваторії ім. Чайковського.

Білаш Максим, флейта, соліст Національного оперного театру та Еріка Васил’єва, голова музичного журі фестивалю, лауреат міжнародних конкурсів, викладач консерваторії ім. Чайковського.
16. Літературний напрямок фестивалю.
1) Болтивець Сергій Іванович – голова літературного журі Фестивалю-конкурсу (українського напрямку); професор, доктор психологічних наук; голова літературного об’єднання «Вітрила» Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького протягом 1975–1978 рр.(нині Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова), яке раніше також очолювали Юрій Збанацький, Ліна Костенко та ін. визначні українських поети та письменники; ініціатор і засновник літературного об’єднання «Радосинь» Київського міжрегіонального інституту удосконалення вчителів імені Бориса Грінченка, яке нині діє при Національній спілці письменників України (керівник Дмитро Чередниченко); ініціатор заснування в Київському університеті імені Тараса Шевченка літературного відділення; голова Всеукраїнського Товариства Івана Огієнка; голова Всеукраїнського координаційного бюро ЮНЕСКО «Освіта дорослих України»; головний редактор Всеукраїнського літературно-мистецького, науково-просвітницького і суспільно-політичного журналу «Молодість країни». Ведуча 01.
Виступ Сергія Болтивця.
Вручення подяки, листівок і пасхального яйця.

Виступ Сергія Івановича Болтивця, голови літератуного журі україномовного напрямку фестивалю. Вручення подяки фестивалю, фірмової листівки, сувеніра “Пасхальне яйце”.
2) Дробот Василь Леонідович – голова літературного журі Фестивалю-конкурсу (російськомовного напрямку); член Національної Спілки письменників України з 1995 року; член Совету російської літератури Спілки письменників, керівник творчого об’єднання російськомовних поетів України «Восход» при НСПУ. Лауреат літературної премії ім. Миколи Ушакова за найкращу поетичну книгу російською мовою Національної Спілки письменників Украини за 2004 рік.Лауреат літературной премії ім. О. С. Грибоєдова «За честь та віру» з врученням медалі О. С. Грибоєдова Спілки письменників Россії за 2010 рік. У 2012 році йому вручена медаль «Знак Пощани» від Спілки письменників України за особистий вклад в поетичну культуру України. Ведуча 02.
Виступ Василя Дробота. Переклад «Кобзаря» рос. мовою. «Садок вішневий біля хати» (авторізований переклад Василя Дробота, до книги перекладі не війшов). Вірш «Потомки». Переклад «Нащадки, народжені літати» (Веселицька Н. В., Дживаго І.Л.).
Ведуча 01.
Садок вишнёвый возле хаты,
Хрущи из солнца сети ткут.
Плугатари с полей идут,
Поют на улице девчата,
А матери их дома ждут.
Семья за ужином. Над хатой
Звезда вечерняя встаёт,
И дочка ужин подаёт,
А мать учить бы дочку рада,
Да соловей-то – не даёт.
Легли детишки возле хаты.
Уткнулся младший маме в грудь.
Устала мать. Ещё чуть-чуть –
Уснёт над ними. А девчатам
Не даст соловушка уснуть.
Переклав В. Дробот
ПОТОМКИ (Василь Дробот)
Живая часть крылатой крови
Не отпускает от себя,
Несет поверх линялых кровель,
Поверх проклятий и суда,
И просыпается в сосудах,
И пенится, и тянет в высь,
А мы живем в объятьях чуда
И принимаем чудо в жизнь.
И принимает нас крылатых
Нерукотворная судьба,
Отбросив серебро, и злато,
Из сердца выдавив раба…
В лучах родившегося солнца
Душа срывается в полет.
А мир честной вздыхает сонно
И по окружности ползет.
***************************
НАЩАДКИ, народжені літати
(авторізований переклад
Наталії Веселицької та Ірини Дживаго)
Жива крилата частка крові
Від себе не відпустить нас.
Несе поверх дахів линялих,
Проклять і суду – на Парнас.
Вмить прокидається в судинах,
І піниться, штовхає ввись…
І знову ми в обіймах дива
У коло радості злились.
Приймає нас усіх крилатих
Непереборна доля в світ,
Навіки скине срібло, злато,
Від Серця Серцю – шле Привіт.
В проміннях сонця золотого
Душа осяяна летить.
А світ старий зітхнувши сонно,
Де зупинився, там і спить!
Відеоряд 05. Заставка «Архангел Михаїл».
3) Олександр Різник, композитор, автор-виконавець своїх пісень, пісень на слова Василя Дробота і Наталії Савіної. Член літературного журі фестивалю. Виступив з авторською програмою разом з Наталією Савіною «Два життя – два відчуття» 19.05.2016 і на творчому вечорі Василя Дробота «Василь Дробот – поет і громадянин» 17.05.2016 (заходи фестивалю в Національному музеї літератури). Вручена подяка за спряння розвитку проекту.
Ведуча 01. Київ – столиця України, наше улюблене місто. Само про це пісня та ролік Олександра Різника.
4) Наталія Савіна, поет, письменниця, член літературного журі фестивалю.Виступила з авторською програмою разом з Олександром Різником «Два життя – два відчуття» 19.05.2016 (заход фестивалю в Національному музеї літератури). Вручена подяка за спряння розвитку проекту.
5) Гостя фестивалю Майданович Тетяна Василівна, письменниця, поет, головний редактор видавництва «Криниця», лауреат літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка, 2012 рік. Виступ на літературному гала-концерті 21.05.2016 (заход фестивалю в Національному музеї літератури). Вручена подяка за спряння розвитку проекту, пасхальне яйце і листівка «Україна – країна здійснення Мрій».

Виступ письменниці Тетяни Майданович під час нагородження в Національному музеї літерпатури України 21.05.20.2016.
Ведуча 01. Тарас Григорович Шевченко мріяв про мирне, творче життя: про власний дім і садок на Черкащині, але цим мрія не відбулося збутися… Чого же насправді для України хотів Кобзар? «На півдорозі до Шевченка».
На півдорозі до Шевченка
Твою, Тарасе, радість-муку
Христос явив нам як науку.
Душа – той камінь, на якому
Бог написав нам Свій урок,
Вказав дорогу незникому
Утрат і духу перемог:
“Праворуч підеш – у Сад попадеш,
Ліворуч – друзів погубиш
І сам пропадеш”.
На півдорозі до Шевченка
Спинилась патріотів рать,
Щоб Україну величать…
І топчуть ближніх, і кричать
Ген-ген за ворітьми садиби,
Яку він мріяв спорудити,
Дружину милу в ній вітать,
Свій вік у згоді доживать
І наодинці із собою
Сердечно з Богом розмовлять:
«Мені ж, о Господи, подай
Любити правду на землі
І друга щирого пошли!
…Подай любов, сердечний рай!
І більш нічого не давай!»
Щомиті ти до цього йшов:
Немає правди – над Любов,
А без Любові все неправда, –
Це нам така одвічна рада
На самозгубу України,
На зраду і на братню кров!
01.01; квітень, 2002. Тетяна. Майданович
Відеоряд 07. Заставка «Портрет Тараса Шевченка».
Ведуча 02. Тарас Григорович Шевченко однаково чудово володів українською і російською мовами, писав двома мовами і вірші, і прозу. «Бій за людські душі на Божому полі» йде і доси, у тому числі, засобами мистецтва… Різні мови у цьому можуть нам допомагти.
Ведуча 01.
Українська і російська мови
Присвячую пам’яті Дмитра Голіцина
(21.04.1982, Донецьк – 29.08.2014, Київ),
юриста, добровольця батальйону «Шахтарськ»,
смертельно пораненого в серпні 2014 під Іловайськом,
а також на честь його молодшого брата Дениса,
добровольця полку «Азов», що після Іловайська нині,
в 2015-му, захищає героїчний Маріуполь,
їхній матері, Галині Голіциній, і всім російськомовним
патріотам України, росіянам і не росіянам, –
«І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм
в Украйні і не в Украйні…» – з вірою, надією, любов’ю.
Нові часи – нова і настанова.
Нарешті в українську – йде розмай.
Та в пору смути і російська мова
Із нами ділить сіль і коровай.
Хай в нас не офіційна, не державна,
По-різному заходить в кожний дім;
За добре ми всім добрим – вдячні здавна,
Російською – й Шевченко володів.
«У них народ…, і в нас народ і слово», –
Писав Кобзар. Та й нас навчив-таки:
Рідніші душі Гоголя, Брюллова…
(Нємцов, Рубцов, Ахматової мова!..),
Аніж «мундирні», «царські» землячки.
Від київських рукописів давніших,
Із могилянських зал випускників,
До українців по сибірських «вишах» –
Нас Промисел Господній важко вів.
Вкраїнськими кістьми тайгу мостили
І Ладогу, й Норильськ, і Соловки.
Стражданням, кров’ю, правдою зріднились
Російська і вкраїнська навіки.
Хто знає дві, та рідною незмінно
Із другом – у дві мови – розмовляв,
Відчув, як думка виграниться вільно
Одна в одній, як глибшає – своя.
Отруту обмовлянь, насильства, гніву,
Ми від сердець відтрутимо вже й тут,
Але ж зерно від кукілю віднімуть,
Як наші ниви – Ангели пожнуть.
Бажаю бути українській мові
З російською, і звати ще сестер, –
На тім безмежнім, Божім, вічнім полі,
Де бій за Волю й душу йде й тепер.
13-17.06.2015. Тетяна Майданович
Ведуча 02.
Украинский и русский языки
Посвящаю памяти Дмитрия Голицына
(21.04.1982, Донецк, – 29.08.2014, Киев),
юриста, добровольца батальйона «Шахтёрск»,
смертельно раненого в августе 2014 под Иловайском,
а также в честь его младшего брата Дениса,
добровольца полка «Азов», – после Иловайска сейчас,
в 2015, он защищает героический Мариуполь,
их матери, Галине Голицыной, и всем русскоязычным
патриотам Украины, русским и не русским,
«І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм
в Украйні і не в Украйні…» – с верой, надеждой, любовью.
Сменились указатели истории:
Вот в украинской мове – май, расцвет.
Но русская словесность, в раз который,
Хлеб с нами делит в пору смутних лет.
Мы за добро всем добрым – благодарствуем,
Владел Кобзарь – и русским языком.
Да, в Украине он не государственный,
Но каждый с ним по-своему знаком;
«У них народ…, і в нас народ і слово» –
Писал Шевченко. Дал урок таков:
Нам души светлых Гоголя, Брюллова…
(Ахматовой, Немцова и Рубцова!..)
Родней «мундирных», «царских» землячков.
От рукописей киевских давнишних,
Выпускников из могилянских зал,
До украинцев по сибирских «вышах» –
Нас Промысел Господний повязал.
Тайгу костьми украинцев мостили,
И Ладогу, Норильск, и Соловки.
Страданием за правду породнились
Украинский и русский языки.
Кто обе речи понимает эти,
Привычно молвя с другом – на родной,
Познал, как речь другая – мысль отсветит,
Как чувства углубят – одна одной.
Отраву клеветы, насилья, гнева
Мы отторгаем от сердец и тут,
Но зёрна все очистятся от плевел,
Когда нам нивы – Ангелы пожнут.
Желаю, чтобы украинской мове
Быть с русским языком, и звать сестёр,
Где бой идёт – на Божьем, вечном поле –
За Волю и за душу до сих пор.
13–17.06.2015. Татьяна Майданович.
Ведуча 01. Яка нам буде Україна? Як відповісти на це питання? Ось поетична відповідь – «Така буде нам Україна»!
Така буде нам Україна
Не поклоняймось неситому духу Руїни
Ради минущої слави, грошей і царства.
І на піску не будуймо собі України!
І не творімо фальшивого християнства…
Хто духу порушить основи,
Не має опори і в мові.
Не падаймо на коліна,
Зробивши з держави тельця, –
Така буде нам Україна,
Які у нас будуть серця.
1999.Тетяна Майданович
(«Христос і Прометей», [2: 4]).
Відеоряд 08. Заставка «Плоди Святого Духу».
1. «Плоди святого Духу». Епіграф рос. Василя Дробота. Вірш «Рождество. Планета Украина» (Наталія Веселицька).
Ведуча 02. Щоб виросли смачні, корисні, здорові плоди саду Любові та Радості потрібен родючий ґрунт, міцні кореневища. Зараз це підґрунття, ця закоріненість у рідній традиції відновлюється.
Ведуча 01.
Плоди Святого Духа
Те, що ти бачиш, юрмище і тління,
Запам’ятай: це ще не Україна.
Це тільки ґрунт …
Лише кореневище…
А Божа Україна — сходить вище.
У ній не відгорять краса й напруга,
Вона несе Плоди Святого Духа (Гал. 5: 22–23):
ЛЮБОВ, РАДІСТЬ, МИР,
ТЕРПІННЯ, ДОБРОТУ, МИЛОСЕРДЯ,
ЛАГІДНІСТЬ, ВІРУ, СТРИМАННЯ.
Ми їх приймаєм, ставши на коліна,
Вони — спочатку,
Потім — Україна.
Оце наш грунт, міцне кореневище,
Із нього Україна сходить вище.
І тільки так ми знаємо напевно,
Що ця Вкраїна — істинна і кревна,
Що це не гра
І це не сатани
(Неправдомовця й душогуба !) сни.
Бо та, що не взяла Святі Плоди, —
Примара, маска, вісниця біди,
Ти не дивись їй в очі, відійди!
…Те, що ти бачиш, юрмище і тління,
Запам’ятай: це ще не Україна.
Це тільки ґрунт. Лише кореневище.
Господня Україна
сходить вище…
26-27.10 1995. Тетяна Майданович
Ведуча 01. Цей вірш отримав продовження і став епіграфом наступного тексту Наталії Веселицької.
То, что ты видишь,
тленность и руина,
Знай: это же ещё не Украина.
Здесь только грунт…
Всего лишь корневище…
А Божья Украина
всходит выше…
Авторізований переклад рос. Василя Дробота
Ведуча 01.
Щоб сад Любові та Радості став прихістком і опорою дітям у майбутньому, треба його доглядати, вирощувати.
Ведуча 02.
На Рождество планеты Украины
Слетелись ангелы, посланники Небес.
Жар-птицу ей в подарок прихватили.
Она цветок, что в Рождество воскрес!
И чернозём в подспорье положили
Её корням. Обильный урожай –
На радость жителям свободным,
Свободным Духом. Жизнь – прекрасный Рай.
Возможно, наше счастье бродит рядом.
Его заметить и впустить легко.
Пусть станет жизнь скорей цветущим садом,
А сердце примет Мудрости вино!
(Вірш Наталії Веселицької)
Відеоряд 09. Заставка «Благодарю за мир».
Ведуча 02. Луганчанка Людмила Лобас написала книгу «Благодарю за мир». Книгу вона присвятила своєму батьку, який захищав луганщину в часи Другої світової війни. Зараз знову треба захищати Донбас. Багато людей покинули свої домівки. Сьогодня діти-біженці разом зі своїми матуся в цьому залі. Присвячую їм вірш «День птиц счастья». В цьому вірші мир уже наступив. Наталія Веселицька читає вірш «День птиц счастья».
Відеоряд 10. Заставка «День птахів Щастя». У віршіе мир уже настав…
День птиц Счастья
Сегодня объявлен в веках:
Растворились ненастья,
Закончился страх.
На родной стороне
Больше нету войны:
В людских душах и теле
Любимой страны.
Искупленье свершилось…
Терновый венец
С наших маковок русых
Уж снят наконец!
Расцветает Пространство:
Зерно на полях
Наливается силой –
Плоды на столах.
Мальчик-Солнце несёт
Эту славную весть.
И танцуют птенцы:
«На Земле счастье – есть!»
День птиц Счастья
Сегодня объявлен в веках:
Растворились ненастья,
В солёных слезах.
Мы проснулись
Как вечный, единый народ.
Нам язык не преграда –
Земля в нас живёт.
К ней любовь проявляем
И славу поём.
Роза Мира цветёт
В отраженье земном.
Ведуча 01. Велика подяка також представникам преси.
1. Журналу «Справи сімейні». Головний редактор Андрій Лесів. Вручення пластилінової картини «Древо видання «Справи сімейні» вже відбулося. Подяка та листівка фестивалю ще чекає на вручення.
2. Інформаційному порталу міністерства культури України «Культура і життя». Заступнику головного редактора Світлані Соколовій. Вручення подяки, листівки і картини «Золоте дерево РОДу» відбулося.

Інформаційний портал міністерства культури України «Культура і життя». Вручення подяки, листівок і картини із пластиліну «Золоте дерево РОДу» заступнику головного редактора Світлані Соколовій відбулося.
3. «Слово «Просвіти». Едуард Овчаренко. Вручення подяки, листівки і сувінира “Пасхальне яйце” ще відбудеться.
4. «Освіта України», інформаційні збірки. Головний редактор – Валентина Бойко. Вручення подяки, листівки і сувінира “Пасхальне яйце” ще відбудеться.
Відеоряд 11. Картина «Україна – країна здійснення».
Ведуча 01. Куточок дитинства в нашому сьогоденні – це острів Надії, Радості і Любові. Світ без дива – чорно-білий, але є в цьому світі Творчість! Мабуть, то і є заповіт Тараса?
Живе дитина у людині,
Яка відтворює світи.
В них Радість і Добро торують
Шляхи безсмертної Краси.
На острові панує Щастя,
Душа зігріта дивним світом.
Можливо, то і є причастя,
Що стало Новим Заповітом.
Ведуча 02. Головне – розпалити та зберегти в своїй душі вогонь творчості, бажання створювати Всесвіт.
Ведуча 01.
Мій Всесвіт чарівний та рідний!
І Простір злітає назустріч.
Любов моя Небу відкрита –
У справжній свій дім повернуся.
Нехай мені вітер ласкаво
Та ніжно ворушить волосся.
Хай Небо погляне з Любов’ю!
Життя, наче Пісня, – вдалося.
Співаю Гармонію Світу –
Це Правда Буття безперечна!
Я мрію про Щастя та Світло
І хочеться жить – безкінечно!
Ведуча 02. Коли казка входить в наше буття через малюнки на полотнах та папері, музику, казки, оповідання, вірші то ми знаємо достаменно, що Краса вміє рятувати світ і рятує.
Ведуча 01.
Людина лишиться людиною
Як буде прагнути Краси.
Хай збудуться найкращі Мрії,
Найкращі поклики Душі.
ПокИ вона співа натхненно,
ДОки народжує світи,
То буду знати достеменно –
Є шанс у світа на межі!
Відеоряд 12. Заставка «Дуб».
Ведуча 01. Власні вірші читає Ірина Дживаго, координатор проекту «Симфонія здоров’я», поет, художник, музикант, педагог.
Молитва
Молюсь за Сына и за Брата,
За Мужа, Жениха и Свата
И, присно, и вовек, и ныне
За всех мужчин на Украине,
Дедов и Прадедов, Отцов,
Внучат и Правнуков… Оков
Не будет больше рабских.
С Земли изгнали чужаков.
И мир на мамке-Украине
Навек и присно, и поныне!
Небесный лес
В Начале было Слово…
Слова приходят Ниоткуда,
Оттуда, где твердыни нет.
Там только роз благоуханье
И чистый первозданный Свет.
Они так нежно слух ласкают
И шепот этих дивных строк,
Земную твердь засеяв смело,
Растит ростков Любви поток.
И вновь земные розы алым
Благоуханьем расцветут,
И Небесам, что им шептали,
Любовь земную отдадут.
Сплетутся алые зарницы
И, пенье золота Небес,
И новые родятся дети,
И прорастёт Небесный лес!
Любовь светил
Вселенная мне Тайну приоткрыла:
Любовью занимаются светила.
И от Любви от той Миры рождаются,
И древа жизни новой насаждаются.
Друг друга трепетно они ласкают
И твердь для жизни оживотворяют,
И прорастают из нее цветы и травы,
И зеленеют рощи, и дубравы.
И птицы трелями чудными заливаются,
И звери дикие в траве играются,
И впадины заполнены водою,
Не мертвою, а чистою, живою.
Так на Земле возможно это Чудо –
Влюбленные лишь могут люди
Планету исцелить своей любовью,
И сделать мертвую водой живою.
Когда в Твоих руках я оживаю,
Какой-то мир я где-то воскрешаю!
Я это видела, я это точно знаю,
Куда-то вверх стремительно взлетаю.
Звезду погасшую
Я снова зажигаю.
Вселенная мне Тайну приоткрыла:
Любовью занимаются светила.
Ведуча 02. Що ж, прийшов час посадити нового дуба серед України.
Відеоролік 13. «Посаджу я дуба серед України». Фото О. Шовкопляс.
Учасниця фестивалю Світлана Потера виконує пісню «Посаджу я дуба серед України».
Відеоряд 14. Заставка «Україна – країна здійснення Мрій».
Ведуча 01. У фестивалі приймали участь художники, музиканти, поети, фотохудожники. Професіонали та ті, хто роблять тільки перші кроки у мистецтві. Наймолодшій учасниці фестивалю, Марійці – 5 років, сама старша – Варвара Прокопіївна – їй 90!
Ведуча 02. Багато учасників – кияни. Але Денис Гаркуша – майстер орігамі – із міста Дніпрперовськ; Тамара Абраменкова – авторські листівки, та Людмила Яковлєва з дитячим колективом – із Краматорську.
Ведуча 01. Сад Любові та Радості створили діти спеціалізованої школи
I-III ступенів №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу, школи №27 міста Києва, художньої студії «Колорит» міста Києва. Є учасники із другої школи мистецтв.
Ведуча 02. Дякуючи музейним бджілкам (Національний музей літератури України) «плоди» – пасхальні яйця, зліплені у техниці «малювання пластиліном», були доставлені воїнам АТО. Їх створили 7-А і 6-й класи спеціалізованої школи № 138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу міста Києва.
Ведуча 01. Учасниця літературного конкурсу – Ольга Дживаго. Зустрічайте!
Виступ Ольги Джуваго. Пісні «Україна», «На білі стіни».
Виступ гостей фестивалю.
Ведуча 02. Пані Світлана Грищенко (із Хотянівці).
Виступ Світлани Грищенко. Віршіі «Україна», «Літо».
Ведуча 01. Мацелла Варвара Прокопівна. Гумор. «Про коня» Павло Глазовий. Нашій учасниці 90 років, але вона стверджує, що почуває себе юною, творчою і щасливою!
Ведуча 02. Наш Куточок Щастя, Творчості, наш острів Надії, Радості і Любові сьогодні відбувся! Світ став кольоровим. З чим вас і вітаємо, шановні!
Ведуча 01. До нових зустрічей!
Відеоряд 15. Заставка «Дуб». Пісня «Україна».
Відеоролік 16.
Співає Світлана Потера.
Відеоряд 17. Заставка «Україна – країна здійснення Мрій».
Відеоряд 18. Заставка «Світла Доля України. Заповіт Щастя» + мінусовка «Сад Любові та Радості» Світлани Потери.
Ведуча 01. Дякуємо всім присутним! Свято відбулося.

Загальне фото на пам’ять. Зліва направо: Дрюченко Юрій, Веселицька Наталія, Дробот Василь, Потера Світлана, Гудименки, Дживаго Ірина, Грищенко Світлана, Мацелла Варвара, Горяна Лариса, Зубченко Любов, Сумбаєва Людмила, Соколова Світлана, Шанаєв Жорж.
Сповіщення: КМДА. 17-06-2016: Закриття виставки «Україна – країна здійснення Мрій» на урочистому заході «Під деревами саду Любові та Радості». | Сад Любви и