XV МІЖНАРОДНИЙ «ТИЖДЕНЬ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ» В УКРАЇНІ: День перший – «Татусi, якi створили Україну».

Вступ. «Освіта татового життя»

Всеукраїнські тижні Освіти дорослих в Україні сприяють підвищенню обізнаності дорослих людей в питаннях, які виникають протягом життя у кожної людини: міжособистісні та міжнаціональні стосунки, екологія життя, геополітичні події в країні та на планеті, особистий творчій розвиток тощо. Саме тому започатковано «Тиждень освіти дорослих» в Україні, якій багато років проходить під егідою ЮНЕСКО. Захід очолює Всеукраїнське координаційне бюро «Освіта дорослих України» Міжнародної громадсько-державної програми «Освіта дорослих України» (Голова проф.С.І. Болтівець).

Українські тижні освітнього зростання спрямовані на пізнавальне й особистісне вдосконалення освіти і культури дорослих. Цей рух охоплює вже понад третину найбільш розвинених країн світу. Тижні освіти дорослих ЮНЕСКО проводяться в Австралії, Австрії, Беніні, Ботсвані, Чехії, Єгипті, Естонії, Фінляндії, на Мальті, у Бельгії (Фландрії) Німеччині, Новій Зеландії, Португалії, Палестині, Філіппінах, Словенії, Південній Африці, Швейцарії, Великобританії, Боснії та Герцеговині, у Буркіна-Фасо, на Островах Зеленого Мису, Гані, Гайані, Данії, Ісландії, Індонезії, Ірані, на Мадагаскарі, Малі, в Нідерландах, Нігерії, Румунії, Італії, Саудівській Аравії, Сенегалі, Сінгапурі, Свазіленді, Замбії, Кенії, Японії, Бразилії, Мексиці, Албанії, Болгарії, Литві, Норвегії, Російській Федерації, Швеції, Сербії, на Кіпрі та інших, а це нині 52 країни.

Тиждень освіті дорослих в України цього року присвячено татам, тому що від мудрості, досвідченості та батьківської сили нині залежить майбутнє країни Україна.

1. Перший день – «Татусi, якi створили Україну».
Інформацію про захід розміщено також на сайті
Національної парламентської бібліотекі 

Видавничий проект «Симфонія здоров’я» видавничо-інформаційного центру «Майстер-десант» презентує низку видань на означену тему. Під егідою ЮНЕСКО «Тиждень освіти дорослих» в Україні Центр духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія» проводить 11 вересня 2014 року відкриття проекту 2014 року, день перший – «Татусi, якi створили Україну».

Перша частина заходу – «Донбас – це Україна, бо Україна – Єдина» – присвячено татам, з рiзних куточків України, які залишили свій яскравий досвід країні та творять історію зараз. Відбудуться презентації книг, присвячених цим постатям.

Друга частина заходу – «Творчість єднає» – відбудуться презентації творчості дорослих – професіоналів і аматорів.

Також увазі відвідувачів будуть запропоновані фрагменти виставок: Фестивалю-конкурсу «Моя країна «Небувалих звірів» напівфіналу «Сад Любові та Радості» (роботи дітей та дорослих міста Краматорськ Донецької області); «Татусi – захисники Вітчизни» (Асоціація Національної спілки художників України – ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС), скульптура з трав майстрині Лесі Колосенко, графіка Гліба Гржабовського та творчий доробок представників спілок різних нозологій міста Києва.

Зміст події:

Вітання урочистому відкриттю «XV міжнародного «Тижня освіти дорослих» в УКРАЇНІ:

Національної парламентської бібліотеки України – завідувачки відділу соціокультурної діяльності Погонець Олени Дмитрівни.

Всеукраїнського координаційного Бюро «Освіта дорослих України» Міжнародного Інституту ціложиттєвого навчання ЮНЕСКО – Голови, професора, доктора психологічних наук Болтівця Сергія Івановича.

Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів» – Голови Петровського Володимира Борисовича.

Вітання від Київського міського центру сім’ї «Родинний дім». Вітає начальник відділу планування та роботи з сім’ями Душка Інна Михайлівна.

Центру духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія», видавничо-інформаційного центру «Майстер-десант» – директора Наталії Вікторівни Веселицької.

Коротка презентація проекту «Симфонія здоров’я» (1)

Перша частина. «Донбас – це Україна, бо Україна – Єдина». (11.00 – 14.00)

2. Наталія Веселицька «Життя як молитва, або «вічний» Перший заступник» («Життя як молитва, або «вічний» Перший заступник» – нарис Наталії Веселицької, присвячений плідному життю батька, Руденка Віктора Павловича, – патріота міста Краматорська, який самовіддано трудився на благо міста Першим заступником впродовж більш двох десятиріч. З його ім’ям пов’язана ціла епоха розвитку цього міста.

Але найголовніше – і у владі, і під час заслуженого відпочинку він був простим у спілкуванні, уважно ставився до людей, допомагав їм у вирішенні різних проблем. Його особисті якості – відвертість, чесність, порядність, скромність, професіоналізм, відданість справі, висока відповідальність, заслужили щиру пошану всіх, хто з ним спілкувався.

Його праця була оцінена високими нагородами: орденом «Знак Пошани», медалями «За доблесну працю», «За трудові заслуги», «Ветеран праці». І, нарешті, надано звання «Почесний громадянин міста Краматорськ»). 11.10-11.40

3. Людмила Лобас «Пісня довжиною в життя» («Пісня довжиною в життя» – нарис Людмили Лобас, присвячений плідному життю її чоловіка – вченого-культуролога, доктора філософських наук, професора Володимира Лобаса. Володимира Лобас народився в селі Пустовіти Хмельникського району на Вінничині, а його наукова діяльність була пов’язана з Луганськом і Луганським національним університетом імені Тараса Шевченка – у цьому науковому осередку він заклав могутню українську філософську і соціологічну традицію.). 11.40-12.10

4. Валентина Антонюк «Згадуючи батька» (Валентина Антонюк. Згадуючи батька… Представлення книжки «Згадуючи батька» Валентини Антонюк, заслуженої артистки України, доктора культурології, професора Національної музичної академії імені Петра Чайковського.

«У своїй книжці я розповідаю про тата, чия діяльність припала на тоталітарні часи й була спрямована на покращення життя сільських трударів, а не самозбагачення. Згадуючи тата, згадую наш рід і епоху, в яку формувались такі яскраві особистості: це були люди-гори без права на помилку. Їхні часом трагічні долі були розплатою за власну віру в оманливі ідеали системи. Рятувало творення краси. Пам’яттю про тата залишилися сільські заводи й цегельні, кар’єри й ферми, школи й будинки культури, красень-міст через річку Рось, який люди називають його ім’ям, а ще – нескінченні заасфальтовані сільські дороги, обіч яких виструнчились ряди тополь. “Не хилитися!”, – був головний татів заповіт. Ім’я він мав незвичайне – Геній Федорович Антонюк»). 12.10-12.20

5. Сергій Подиман «Його адреси» (У книзі Сергія Подимана йде мова про долю звичайної людини в незвичайний час XX-го сторіччя. Афганістан залишив жорстоку відмітину на всьому житті колишнього офіцера. Ця книга про Афганістан і не тільки: про загиблих друзів, про розжарене сонце афганських доріг, про жорсткий побут військового містечка).

Книга призначена для офіцерів-афганців, для всіх, кому цікава доля тих, що пройшли афганську війну, для широкого кола читачів. 12.20-12.40

6. Валентина Колечко, Голова Громадського руху «Велика Рада Матерів Майдану». «Жіноча відповідальність перед чоловіками-татами». 12.40-12.45

7. Володимир Гудов «731 спецбатальон» В цій книзі — спогади ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС в 1986 році. Найбільш небезпечну і важку роботу довелося виконувати для того, щоби загасити небезпечний четвертий енергоблок реактору, знизити рівні радіації. Вони здійснили великий подвиг — за сім месяців після вибуху прибрали тони радіоактивного сміття та ґрунту, дезактивували гектари площин в середині та навколо реактору, зменшивши радіоактивний фон в десятки та сотні разів. Завдяки работі, яку вони провели, відселена була лише 30-кілометрова зона. Мета книги — донести до читачів, як все відбувалось насправді). 12.45-13.15

8«Світ образів Лесі Колосенко» (Презентація творчості Гіптенко Лесі Михайлівни. Чарівні звірі й птахи, виплетені зі степового різнотрав’я, наповнені пахощами літа й волі – зазирнуть вам у очі і, можливо, повідають свої неймовірні історії… Вогняна Олениця, яка щоночі мчить у своєму леті на дискові місяця, могутній і чарівний звір Сімаргл, Вепр – захисник роду наших предків, танцюючі жар-птиці, золоті вужики і розлогі, щедрі Дідухи.

Добрі, теплі й затишні роботи справжньої майстрині, навколо них в’ються діти, тягнуть руки до золотавих вужиків і ховаються під крилами розкішних павичів. Бо кожна скульптура, як маленький Всесвіт містить у собі вічні символи коловороту і точки опори…

Зв’язок Лесі Колосенко з  українською міфологією настільки сильний і органічний, що на виставці одразу відчувається велична простота, ліризм і могуть давнього сакрального мистецтва). 13.15-13.30

9. Жорж Шанаєв «Капітанська азбука» (Азбука для тих, хто бажає бути капітаном власної Мрії та господарем свого життя.). 13.30-13.40

10. Презентація творчості київської поетеси Наталії Савіної, Члена Міжнародної Гільдії письменників та Олександра Різника, поета, музиканта, кандидата мистецтвознавства, зав. лабораторією УЦКД (Український центр культурних досліджень) «Молитва за жінку». (Якщо вдало складається доля, кар’єра чоловіка, то як кажуть французи: «Шукайте жінку!» Мудра, любляча, терпляча, вона здатна робити диво. Її молитва є найпотужнішою. Молитва дружини, матері, сестри…

Жінка – Муза чоловіка. Вона надихає його на кращі вчинки та творчість: вірші, музику, пісні тощо). 13.40-13.55

Друга частина. «Творчість єднає». (14.30 – 17.00)

11. Наталія Веселицька, Ірина Дживаго «Золота Русь» (Уривок. Літературно-музичний відеоальманах «Золота Русь» – це Подорож на гору Доль для дорослих. Автори розкривають свій внутрішній світ через творчість: авторські вірші та картини, відповідний музичний супровід. Вони надихають читача на пошук свого шляху до Мрії, створення свого Всесвіту мистецькими засобами.

Відродження України залежить від кожного її жителя, якому сьогодні важливо стати господарем своєї Долі і країни. Книга призначена для широкого кола читачів, які намагаються змінити своє життя на краще, виростити особистий Сад Любові та Радості, створити свій власний рецепт щастя на рідній землі). 14.30-15.15

12. Виступ театрально-концертної студії інвалідів «Добробут і злагода»: «Театральні історії» (життя та творчість відомих постатей України різних часів). 15.15-15.30

13. Андрій Волкович «Космос Андрія Волковича» (Презентація творчості Андрія Волковича (м. Краматорськ). Мене звати Андрій Волкович. Для мене велика честь бути тут. У цій виставці презентуються декілька моїх робіт із циклу «Космос».

Глибина і загадковість світобудови, космічні простори, хвилювали і хвилюють всіх людей, змушують замислитися над вічними питаннями буття. А для мене вони стали причиною натхнення.

Космос – такий однаковий, але разом з тим такий різний. Вдивіться, і кожен знайде в ньому частинку себе. 15.30-15.40

14. Гліб Гржабовський «Графічний погляд у буття» (Презентація художньої творчості). 15.40-15.50

15. Наталія Веселицька, Ірина Дживаго «Пригоди малюка Ластика…» та «Космічний десант або подорож Ластика на гору Доль» (Подорож до Мрії). (Дитячу повість-казку «Пригоди малюка Ластика та його друзів…», яку психологи назвали «Основами позитивного мислення віком від 0 до 150 років»). 15.50-16.15

16. Духовний Гімн України «Боже, великий єдиний!..»
Слова Олександра Кониського, Музика Миколи Лисенка
Запис виступу хору студентів Національної музичної академії імені Петра Чайковського. 16.15-16.25

17. Вільне спілкування. (Організатори та гості заходу – знайомство з виставкою). 16.25-17.00

До організації та проведення заходу долучилися такі організації: Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів» (голова В. Б. Петровський), народний аматорський колектив «Студія-галерея творчості інвалідів» (керівник Шанаєв Ж.І.), Київська територіальна Первинна організація УТОС № 2 м. Києва (керівник Радіонов В.Є.), виставка творів «Чорнобиль-86» Асоціації членів Національної спілки художників України учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (голова Асоціації Дрюченко Ю.П.), громадська організація «Об’єднання інвалідів «Джерело натхнення» (голова правління Одинець С.В.)

У заході беруть участь представники творчої інтелігенції Донбасу, Київщини, Волині тощо.

В ці дні створюється та буде працювати сайт: «Древо роду. Татусі – захисники Вітчизни» – zahisnik.masterdesant.com. На цьому сайті можна буде побачити всю інформацію про захід, а також ознайомитись з пропозиціями аукціону мистецьких творів «Митці – бійцям АТО».

Національна парламентська бібліотека України гостинно запросила провести відкриття проекту в чудовому приміщенні за адресою вул. Набережно-Хрещатицька, 1 у конференц-залі бібліотеки. Захід відбудеться з 11.00 до 17.00 (14.00-14.30 обідня перерва) 11 вересня 2014 року.

Післямова. Творчість єднає людей

Творчість єднає людей різних регіонів України та світу. Вона допомагає знаходити спільну мову. Головною є наша планета Земля, а для українців – рідна ненька-Україна, яка народжує талановитих людей. Країну сьогодні треба рятувати разом з її жителями. Цим зараз і займаються наші татусі. Нехай вони знають, що ми пишаємося ними. Хай щастить!

Share This:

    Помилка бази даних WordPress: [Unknown column 'shares_count' in 'field list']
    SELECT shares_count FROM wp_huge_it_share_params LIMIT 1

">