ПРЕС – РЕЛІЗ
Куратор проекту – заступник Голови правління Валерій Козловський.
8 вересня 1991 року було проголошено Незалежність Республіки Македонія. Практично, водночас із проголошенням Незалежності України. Це не просто історичний збіг. Скоріше, наслідок планетарних процесів розвалу колишніх імперій і падіння тоталітарних режимів. Обидві країни пішли шляхом вибору європейських цінностей. І не випадково у статті 14 «Договору про дружбу і співробітництво між Україною та Республікою Македонія» від 16 грудня 1998 року говориться, що розвиток багатовікових культурних зв’язків між українським і македонським народами є невід’ємною частиною загальної європейської спадщини. Цей договір є справжнім мостом єднання культур фундаторів Європи.
Картина «Старий кам’яний міст Скоп’є» Ю. Дрюченка символізує міцні та історичні стосунки між нашими державами, які зараз поновлюються і розквітають завдяки мистецтву.
Символічною для виставки є робота М. Шелеста «Билjана платно белеше» («Біліана вибілювала полотно» – укр.). Задум автора композиції базується на словах македонської народної пісні і полягає у тому, що молода країна відбілює полотно нового буття в чистій воді історичної правди.

Микола Шелест, заслужений діяч мистецтв України і Республіки Польща. «Билjана платно белеше» («Біліана вибілювала полотно» – укр.)
При вході до «Золотої зали» Українського фонду культури вас зустрічатиме композиція військо Архістратига Михаїла, яке захищає Дерево Життя міста Києва, виконана за участю вихованців студії образотворчого мистецтва «Краплинки» спеціалізованої школи № 138 І-ІІІ ступенів природничого циклу та гуртка декоративно-прикладного мистецтва спеціалізованої школи № 27 І-ІІІ ступенів Шевченківського району міста Києва (Проект «Сад Любові та Радості»).
Небесне військо береже і захищає чистоту і красу та незалежність наших країн.
Серед представлених робіт – неповторні краєвиди і церква Іоанна Богослова на озері Охрід, найглибшого і найдревнішого на Балканах (середня глибина екосистеми – 155 метрів, вік – 5 мільйонів років). Час будівництва храму не визначено, але, за церковними документами, він згадується ще до 1447 року.
На вернісажі ви зможете ознайомитися з художніми творами, що відображають й інші перлини Македонії. Це, зокрема, каньйон «Матка», розташований поблизу македонської столиці, міста Скопьє (займає площу майже 5000 гектарів з проваллями до 35 метрів); Оговський монастир, вперше згаданий у літописах на межі ХІІ – ХІІІ століть; археологічна пам’ятка, так звана «мегалитична обсерваторія» Кокіно, що налічує 3800 років і є свідком подій часів раннього бронзового віку, та багато інших (усього – близько 20 картин).
Однак справжньою несподіванкою для вас буде побачити у цьому переліку церкву села Македони Миронівського району Київської області, першу попередницю якої (за давньою легендою) збудував македонець ще до 1240 року. Та про це – на відкритті виставки…
Додаткова інформація:
Учасники експозиції – художники Антоніна АДАМЧУК, Наталія ВЕСЕЛИЦЬКА, автор проекту «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій», Інга ГЛАДКИХ, професор Київського національного університету технологій і дизайну Євген ГУЛА, Тетяна ДІДЕНКО, Голова Асоціації художників-чорнобильців, членів Національної спілки художників України Юрій ДРЮЧЕНКО, заслужений художник України Микола КОЧУБЕЙ, заслужений художник України Микола НЕЧВОГЛОД, народний художник України Наталя НІКОЛАЙЧУК, заслужений діяч мистецтв України Юрій ПШЕНИЧНИЙ, Юрій ШЕВЧЕНКО, заслужений діяч мистецтв України і Республіки Польща Микола ШЕЛЕСТ.
">
Сповіщення: ЄДИНІ ТА НЕЗАЛЕЖНІ. Виставку відкрито! | Сад Любові та Радості
Сповіщення: 14.12.2017. Третя виставка “Єдині та Незалежні: міст ЄДНАНННЯ” » Спеціалізована школа I-III ступенів № 138
Сповіщення: Третя виставка “Єдині та Незалежні: міст ЄДНАНННЯ” » Спеціалізована школа I-III ступенів № 138
Сповіщення: Третя виставка “Єдині та Незалежні: міст ЄДНАННЯ” » Спеціалізована школа I-III ступенів № 138