ЄДИНІ ТА НЕЗАЛЕЖНІ. Виставку відкрито!

Святкування дня Незалежності республіки Македонія

21 вересня 2017 року урочисто відкрилася виставка «ЄДИНІ ТА НЕЗАЛЕЖНІ», присвячену дню Незалежності Македонії (Куратор проекту – заступник Голови правління Українського фонду культури Валерій Козловський).

У виставці беруть участь українські художники:

Антоніна АДАМЧУК, Наталія ВЕСЕЛИЦЬКА, автор проекту «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій», Ірина Дживаго, координатор проекту «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій», Інга ГЛАДКИХ, професор Київського національного університету технологій і дизайну Євген ГУЛА, Тетяна ДІДЕНКО, Голова Асоціації художників-чорнобильців, членів Національної спілки художників України Юрій ДРЮЧЕНКО, заслужений художник України Микола НЕЧВОГЛОД, заслужений діяч мистецтв України Юрій ПШЕНИЧНИЙ, Юрій ШЕВЧЕНКО, заслужений діяч мистецтв України і Республіки Польща Микола ШЕЛЕСТ.

Разом з картинами: пейзажами, архітектурними будівлями Македонії, написаними відомими і видатними художниками, представлено композиції дитячого проекту «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій» (автор Наталія Веселицька).

Афіша-посилання на прес-анонс виставки.

Виставка і урочистості об’єднали на основі культури Україну і Македонію, представників культури і освіти, дітей і дорослих.

Учасники і гості виставки “Єдині та Незалежні”, присвяченої дню Незалежності Македонії.

Урочисте відкриття

На початку заходу Наталія Веселицька і Ірина Дживаго нагадали гостям історію стосунків між країнами Україна і Македонія.

Зліва направо: Ірина Дживаго, Наталія Веселицька, Олександр Бакуменко, Микола Шелест, Валерій Козловський.

Наталія Веселицька: 8 вересня 1991 року було проголошено Незалежність Республіки Македонія. Практично, водночас із проголошенням Незалежності України. Це не просто історичний збіг. Скоріше, наслідок планетарних процесів розвалу колишніх імперій і падіння тоталітарних режимів. Обидві країни пішли шляхом вибору європейських цінностей.

Ірина Дживаго: У «Договорі про дружбу і співробітництво між Україною та Республікою Македонія» говориться, що розвиток багатовікових культурних зв’язків між українським і македонським народами є невід’ємною частиною загальної європейської спадщини. Цей договір є справжнім мостом єднання культур фундаторів Європи.

Представив проект «Єдині та Незалежні» куратор проекту Валерій Козловський.

Виступ Валерія Козловського – куратора проекту “Єдині та Незалежні”. Праворуч – Валерій Козловський.

Голова правління Українського фонду культури Олександр Бакуменко привітав присутніх з днем Незалежності Македонії, представив виставку «Єдині та Незалежні». Особливо приділив увагу картинам художників Миколи Шелеста, Юрія Дрюченка, Євгена Гула і композиціям дитячого проекту «Сад Любові та Радості…»

Голова правління Українського фонду культури Олександр Бакуменко привітав присутніх з днем Незалежності Македонії.

Він відмітив, що картини Миколи Шелеста символічні, створені на основі македонського епосу. Наприклад, картина «Билjана платно белеше» («Біліана вибілювала полотно» – укр.) Молоді країни Македонія і Україна відбілюють полотно нового буття в чистій воді історичної правди. Дівчина Біляна – героїня македонських пісень, як Катерина в українських.

Олександр Бакуменко розповідає про картину Миколи Шелеста «Билjана платно белеше».

Село Македони Черкаської області за легендою було засновано вихідцем з Македонії, яке за своїм ландшафтом схожа на Македонію. Цей факт став основою відродження плідних стосунків на творчої ниві між державами.
Ключовою картиною виставки є робота «Старий кам’яний міст Скоп’є» Юрія Дрюченка, який символізує Міст Єднання культур республіки Македонія і країни Україна (Скоп’є – столиця Македонії).

Юрія Дрюченко. «Старий кам’яний міст Скоп’є».

«Церква святої Богородиці…». Юрій Дрюченко.

Друга робота художника – «Церква святої Богородиці…» – символізує відродження духовності та культур наших країн. Вважається, що Покров Богородиці захистив у 1986 році Македони від згубної радіації Чорнобиля, залишивши її екологічно чистою.

Вручення подяки Юрію Дрюченку Олександром Бакуменком.

Далі розповідь Голови пішла про творчі роботи Євгена Гули.

Євген Гула на фоні своїх творів: “Райдуга над село Македони”, “Квітка Лілея”.

Картина «Райдуга над с. Македонами»: червона квітка символізує буяння життя та молодості наших країн.

Далі – «Готель Кула. Танок синіх птахів»: картина розповідає про історичні цінності республіки Македонії та її прагнення до щасливого майбутнього.

Євген Гула. «Готель Кула. Танок синіх птахів».

Третя картина «Райдуга над селом Македони»: пейзаж села Македони з райдугою – це гармонічні відносини Македонії з Всевишнім.

Зліва направо: Валентина Козак і Наталія Веселицька біля “Новітнього дерева культури України”.

Колективна композиція «Новітнє Дерево Культури України» було створено 1 березня 2017 року з благословення класика сучасності, метра Світової культури Бориса Ілліча Олійника колективами: майстерня «Креативне рукоділля» (педагоги Саєнко І. О., Петрова К. В.) Центру естетичного виховання «Гармонія» Деснянського району міста Києва (директор центру Чечулинська Т.А.) мистецької студії «Краплинки» (керівник Веселицька Н.В.) спеціалізованої школи № 138 I-III ступенів з поглибленим вивчення предметів природничого циклу Шевченківського району міста Києва (директор Адаменко О. В.) мистецьким гуртком «Чарівна скриня» (керівник Зубченко Л.А.) спеціалізованої школи № 27 I-III ступенів Шевченківського району міста Києва (директор Іванова О.І.). Ця композиція є символом передачі генокодів творчості від дорослих митців до дітей. Новітнє дерево культури є символом незнищеності прагнення до створення гармонійного Всесвіту українцями, відтворення в наших душах Саду Любові та Радості та втілення кращих Мрій. Головна ідея Всеукраїнського мистецького фестивалю дитячої творчості «Україна – країна Здійснення Мрій» – це створення країни-саду Любові та Радості для кожного мешканця наших країн.

Колективна композиція «Військо Архістратига Михаїла захищає Дерево Життя міста Києва» створено вихованцями мистецької студії «Краплинки» спеціалізованої школи № 138 I-III ступенів з поглибленим вивчення предметів природничого циклу (директор Адаменко О. В.) та мистецьким гуртком «Чарівна скриня» (керівник Зубченко Л.А.) спеціалізованої школи № 27 I-III ступенів (директор Іванова Олена Іванівна) Шевченківського району міста Києва. За уявою дітей це військо з Небес стереже кордони країн, захищаючи їх Єдність і Незалежність від агресорів.

Наступна колективна композиція «Дерево Янголів», створена мистецькою студію «Краплинки» (керівник Веселицька Н.В.) спеціалізованої школа № 138 I-III ступенів з поглибленим вивчення предметів природничого циклу Шевченківського району міста Києва (директор Адаменко О. В.) і вихованцями гуртка образотворчого мистецтва «Краплинки» БДЮТ «Дивоцвіт» Дарницького району міста Києва, які навчаються в спеціалізованій школі № 255 I-III ступенів з поглибленим вивчення предметів природничо-математичного циклу. Вона розташована у першому ярусі. На другому ярусі – колективна композиція «Дерево Життя Шевченківського району міста Києва», яку створили учні 5-6-х класів школи № 97 їм. Олени Теліги Шевченківського району міста Києва. Ця робота цікава саме своєю двохярусністю. Верхній ярус – це світ нагорній, в якому живуть Янголи, ніжній ярус – це свій земний, в даному випадку, Шевченківський район міста Києва, де і знаходиться експозиція.

До композиції експозиції увійшли Дерева Життя Деснянського і Голосіївського районів міста Києва, створені мешканцями цих районів в ЦРБ Деснянського району і на святі Незалежності (в Голосіївському парку) відповідно.

Всі композиції було виконано під керівництвом Юрія Дрюченка, Наталії Веселицької, Ірини Дживаго.

Цікавими роботами виявилися картини художників:
Антоніна АДАМЧУК.
Наталія ВЕСЕЛИЦЬКА, автор проекту «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій».
Ірина Дживаго, координатор проекту «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій».
Інга ГЛАДКИХ.
Тетяна ДІДЕНКО.
– заслужений художник України Микола НЕЧВОГЛОД,
– заслужений діяч мистецтв України Юрій ПШЕНИЧНИЙ,
Юрій ШЕВЧЕНКО.

Голова правління фонду культури Олександр БАКУМЕНКО надав слово заслуженому діячеві мистецтв України і Республіки Польща Миколі ШЕЛЕСТУ.
Микола ШЕЛЕСТ сказав про те, що шлях Відродження дружніх країн лежить через культури і мистецтво. Відновлення країн – це збереження історичної пам’яті, очищення її від нашарувань колоніального минулого. Діячі культури і освіти – це саме ті люди, які можуть виконати це завдання засобами мистецтва і освіти, тому що вони напряму пов’язані з душами молодого покоління.

Виступ Миколи Шелеста.

Микола ШЕЛЕСТ надав слово Голові асоціації художників-чорнобильців членів Національної спілки художників України, голові художнього журі Всеукраїнського мистецького фестивалю «Україна – країна Здійснення Мрій» Юрію ДРЮЧЕНКО.

Юрій Дрюченко біля своїх робіт на виставці.

Він розповів про ідею фестивалю, національну ідею Саду Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій, принципах виховання патріотів молодого покоління в дружніх країнах, про внесок митців, у тому числі, і дітей, в захист Вітчизни. Наприклад, про проведення концертів, семінарів і майстер-класів в зоні АТО весною 2017 року, іноді під обстрілами; про вручення дитячих «орденів» бійцям на концертах в Мореуполі і Волновасі у складі творчої групи: Ірини Дживаго, Ольги Джуваго, Руслана Коробаня, Наталії Веселицької і Юрія Дрюченка (поїздка відбулася у складі ГО ВО «Довічне право інваліда»). Майстер-класи відбувалися в Ново-Троїцьку для бійців АТО і місцевих жителів, постраждалих від обстрілів. Також «ордени» були відправлені на фронт 2 вересня 2017 року, а 11 вересня – вручені Татусям в день Тата в Колонній залі КМДА (Тиждень «Освіта дорослих в Україні», день перший). «Єдині та Незалежні» – це восьма виставка проекту «Сад Любові та радості…» в 2017 році. Сім виставок – окремі виставки проекту. Зараз проект з радістю увійшов у Міжнародний проект, присвячений Мосту Єднання республіки Македонія і України.Далі Юрій Дрюченко розповів про художні особливості картин учасників проекту «Єдині та Незалежні», видатних митців України.

Чорнобилець Володимир Гудов, автор книги «731 спецбатальон», розповів про активну життєву позицію чорнобильців, про те, що багато хто з чорнобильців займається мистецтвом: пише картини, вірші, прозу, грає на музичних інструментах, передаючі свій життєвий та емоційний досвід через твори. Мистецтво, в тому числі, своєрідна арт-терапія, форма життя.

Режисер Богатая Ірина, привітала присутніх і щиро подякувала митцям за їх творчість, особливо Миколу Миколайовича ШЕЛЕСТА. Вона відмітила неперевершену майстерність і важливу роль в мистецтва у розвитку суспільства.

Виступ художниці Ірини Лисенко-Ткачук, заслуженого діяча мистецтв України, професора, доповнив виступи попередніх учасників.

Валентина Козак, представниця Національної спілки письменників України теж з радістю привітала художників і гостей зі святом відкриття виставки, присвяченої дню Незалежності Македонії.

Виступ Остапенко Валерії.

Від дітей, учасників виставки, виступила Валерія Остапенко, учениця 7-Б класу спеціалізованої школа № 138 I-III ступенів з поглибленим вивчення предметів природничого циклу Шевченківського району міста Києва (директор Адаменко О. В.). Вона розповіла свої враження від виставки і прочитала свій вірш, присвятивши його святу Незалежності Македонії.

Ірина Дживаго, координатор проекту “Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій” з дипломом Українського фонду культури.

Наталія Веселицька, автор проекту «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій» подякувала за запрошення дитячого проекту у Міжнародний проект, всім, хто сприяє розвитку Саду: Українському фонду культури (Олександру Бакуменко, Миколі Шелесту), Київській міській державній адміністрації (Віталію Клічко, Ігорю Хацевичу), Шевченківському управлінню освіти (Євгенії Яровій), закладам культури і освіти, які беруть участь у проекті; особисто тату проекту – Юрію Дрюченку, координатору проекту – Ірині Дживаго; і, звичайно, талановитим дітям і дорослим, учасникам проекту.

Голова правління Українського фонду культури Олександр Бакуменко вручає Почесну грамоту фонду Наталії Веселицькій.

Вона відмітила, що створення міцних Мостів Єднання – культурних зв’язків між митцями і освітянами – найважливіше завдання сьогодення, тому ключовою дитячою роботою є «Новітнє дерево Культури України».

Творчі громадяни країн України і Македонії за своєю сутністю натури цільні і незалежні, національно свідомі, тому прагнуть до Єдності і Незалежності своїх країн. Вони цінують свою землю і бачать її квітучим садом, створюють свої твори мистецтва для гармонізації Всесвіту і пам’ятають про те, що живуть на планеті Земля.

На завершення заходу відбувся святковий концерт, присвячений дню Незалежності Республіки Македонія. Ірина Дживаго, Ольга Джуваго, Руслан Коробань, Наталія Веселицька показали музично-літературну композицію

«Міст Єднання культур Македонії і України».Наталія Веселицька: Для кожного народу рідна земля – це найценнійший скарб. Вона несе в собі генокод нації: пам’ять про минуле і надію на краще майбуття.

Ірина Дживаго: Вірш «Я чую голос рідної земліֺ…»

Я чую голос рідної землі,
В якій лежать герої невмирущі
І посилають нам вібрації цілющі.
Я чую голос рідної землі!

Я чую голоси гірських потоків
Та спів гучних ланів широких.
І пророста той спів зерном цілющим.
Знов оживає рід мій невмирущий!

Відроджує земля своє коріння
Та множаться майбутнє покоління.
Бо голос пращурів з минулого лунає
І в Сьогоденні Майбуття плекає!

Ольга Джуваго: Пісня «Летів птах…», вірш «Серце країни», пісня «Ріка».

Наталія Веселицька: Створенню Гармонії Всесвіту присвячено дитячий проект «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій», якій з радістю долучився до цієї чудової виставки.

Наталія Веселицька: Вірш «Гармонія Всесвіту».

Мій Всесвіт чарівний та рідний!
І Простір злітає назустріч.
Любов моя Небу відкрита –
У справжній свій дім повернуся.

Нехай мені вітер ласкаво
Та ніжно ворушить волосся.
Хай Небо погляне з Любов’ю!
Життя, наче Пісня, – вдалося.

Співаю Гармонію Світу –
Це Правда Буття безперечна!
Я мрію про Щастя та Світло
І хочеться жить – безкінечно!

Веселицька Н.В.: Назву учасників проекту «Сад Любові та Радості» – дитячі колективи Шевченківського і Деснянського районів міста Києва:
1. Мистецька студія «Краплинки» спеціалізованої школи № 138 I-III ступенів з поглибленим вивчення предметів природничого циклу Шевченківського району міста Києва (директор Адаменко О. В., представники – діти).

2. Мистецький гурток «Чарівна скриня» (керівник Зубченко Л.А.) спеціалізованої школи № 27 I-III ступенів Шевченківського району міста Києва (директор Іванова Олена Іванівна, представник – Зубченко Любов Анатоліївна).3. Школа №97 їм. Олени Теліги Шевченківського району міста Києва (представник – завуч з виховної роботи школи Маріношенко Тетяна Всеволодівна).

4. Майстерня «Креативне рукоділля» (педагоги Саєнко Інна Олександрівна, Петрова Катерина Василівна) Центру естетичного виховання «Гармонія» Деснянського району міста Києва (директор центру Чечулинська Т.А.)

Ірина Джуваго: Діти вчаться своїми руками творити Красу, бо вона завжди і постійно рятує світ.

Наталія Веселицька:
Живе дитина у людині,
Яка відтворює світи.
В них Радість і Добро торують
Шляхи безсмертної Краси.
На острові панує Щастя,
Душа зігріта дивним світом.
Можливо, то і є причастя,
Що стало Новим Заповітом.

Ірина Джуваго: Вісі творчі люди – трохи діти, і тому:

Веселицька Н.В.:
Повернемось обличчям до істини!
І побачимо кращії миті,
Щоб сміялись з любов’ю та вдячністю
Всі малі та дорослі на світі.

Творчість щоб панувала – найкращого
Побажаємо щиро та весело.
Справа в тому, що ми не обмежені
Бути справжніми, жити збентежено.

Подаруємо Мрію. І лагідно
Серцем разом співаємо пісню цю.
Справу добру робить не припинимо,
Бо живемо з любов’ю до Всесвіту!

Ольга Джуваго: Пісня «На білі стіни».

Освіта разом з Культурою і Життям. Зліва направо: Світлана Соколова, газета “Культура і Життя”, Ірина Дживаго, координатор проекту “Сад Любові та Радості…”, педагог-організатор школи №58 Шевченківського району міста Києва, Наталія Веселицька, автор проекту “Сад Любові та Радості…”, Тетяна Яковенко, завуч з виховної роботи школи №58 Шевченківського району міста Києва, Любов Зубченко, керівник мистецького гуртка “Чарівна скриня” школи №27 Шевченківського району міста Києва.

Студенти академії образотворчого мистецтва, 1 курс, з Головою Українського фонду культури Олександром Бакуменком.

Інформація про захід на сайті РУО
Шевченківського району міста Києва

Share This:

    Помилка бази даних WordPress: [Unknown column 'shares_count' in 'field list']
    SELECT shares_count FROM wp_huge_it_share_params LIMIT 1

">