Заняття 20. Морський коник

#ЗЗСО №138_Міст Єднання#
15 червня 2022 року відбулося 20 заняття проєкту “Міст ЄДНАННЯ”, яке було присвячено морю. Вірніше, його мешканцям. Центральним персонажем став морський коник, а навколо – його друзі: рибки, морська зірочка, інші істоти, яких учасники додали самостійно.
Ми разом дізналися про морських коників, подорожували з ними по морському дну, послухали оповідання Миколи Леденцова.
А ще побачили наш новий ролик “Світ дельфінів”.
Дякуємо всім учасникам за плідну співпрацю. Чекаємо на ваші малюнки. Успіхів, діти!
Учасники – учні Шевченківського району міста Києва.
Заняття провели Наталія Веселицька та Ірина Джуваго.

Морський коник — незвичайна тварина, що нагадує маленьку чарівну конячку розміром від 1,5 до 30 сантиметрів. Мешканець моря. Хоча є ті, що існують прісній воді.

У пересуванні бере участь невеликий плавець на спині, що коливається до 35 разів на секунду. Веслування двома зябровими плавцями підтримує вертикальну рівновагу.  Вони слабкі плавці. Окремі карликові види пересуваються зі швидкістю 1,5 м на годину. Рух по спіралі вгору-вниз забезпечує зміна об’єму плавального міхура.

Уміють змінювати колір у залежності від навколишніх рослин, тому непомітні у водному середовищі. Тіло вкрите кістковим панциром замість луски. Немов тропічні птахи, мають багату колірну палітру зі смужками й цяточками. Їх важко відрізнити від коралів.

Спостереження веде парою очей, які можуть дивитися у протилежні сторони.

Красиві представники риб дихають за допомогою зябер, мають плавальний міхур, розташований по всім тулубу, що дає можливість вертикально розміщуватися у водному просторі.

Хвіст допомагає прикріплюватися до плавців і робити далекі подорожі «верхи» на інших рибах.

Цікаві факти про морських коників — поведінка. Через особливості травної системи їм необхідне постійне харчування, яке надходить в організм із водою. Їжею служить не тільки планктон, рачки, креветки, личинки, але й маленькі рибки. Зубів і шлунку немає, усмоктування відбувається хоботком. Вони не ганяються за здобиччю, а терпляче чекають, коли вона сама припливе, тому для комфортного життя бажано, щоб була маленька течія.

Тривалість життя обмежується 4-5 роками, але встигають залишити мільйонне потомство.

Самка переносить ікринки зі свого тільця в спеціальну сумку до самця. Таким чином, самці виношують потомство протягом 1,5 місяця. Це один з небагатьох видів, коли тато носиться з дитиною. Кількість мальків коливається від 2 до 1600 у залежності від виду. Народжені дитинчата відразу відправляються в самостійну подорож.

Головні вороги коника – краби, пінгвіни, скати та інші голодні хижаки. Майже все тіло морського коника складається з костей, лусочок і шипів. Мало бажаючих ласувати подібною здобиччю.

У Червоній книзі записано 30 видів тварин з 32. Як і раніше забруднюються їхні місця проживання, поживний планктон знищують численні медузи. Причиною масового вилову є красива зовнішність.

Share This:

    Помилка бази даних WordPress: [Unknown column 'shares_count' in 'field list']
    SELECT shares_count FROM wp_huge_it_share_params LIMIT 1

">